Νίκη του Λεωνίδα Αγ. Αναργύρων αφιερωμένη στην Μαρκογιαννάκη - greekhandball.com

Νίκη του Λεωνίδα Αγ. Αναργύρων αφιερωμένη στην Μαρκογιαννάκη

Την τρίτη του νίκη επί του Πολυνίκη Ναυπλίου πανηγύρισε ο Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων, που επικράτησε εντός έδρας με 24-12, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Α2 Γυναικών (1ος όμιλος-Α' υποόμιλος).

Μετά από το 20ο λεπτό, η γηπεδούχος ομάδα άρχισε να «χτίζει» διαφορά στο σκορ και το ημίχρονο έληξε 12-7. Στην επανάληψη, η διαφορά αυξήθηκε, ο Λεωνίδας δεν αντιμετώπισε προβλήματα και τελικά κυριάρχησε.

Οι αθλήτριες της ομάδας των Αγίων Αναργύρων αφιέρωσαν την νίκη στην συμπαίκτριά τους, Μαρκογιαννάκη, που ταλαιπωρείται από τραυματισμό.

ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ - ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 24-12

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 3-3, 5-5, 7-5, 11-5, 12-7 (ημίχρονο), 14-8, 16-9, 17-10, 20-10, 23-12, 24-12

ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ: Παράσχη Α. 1, Παράσχη Μ. 3, Δημακέα 3, Χρυσοσπάθη 3, Φαντάγμα, Μπέγκα 1, Χατζηαργυρού 2, Πλώτα, Σαμοθράκη 1, Κοσιφίδου 3, Μπαράκου 2, Τσιαμάνη 1, Γιαννακούρα 1, Μερκούρη 2, Ρούπα 1, Ζεϊνάτι

ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ: Βορριά, Ψαρρού, Τζάγια 6, Γκοράρι 1, Μαυρογιάννη 2, Γκέντσεβα, Θεοδωροπούλου, Καραμαούνα 1, Γογώνα, Λουμπαρδιά 2, Ζυγογιάννη

Διαιτητές: Δαμάσκος – Μυλωνάς, Δίλεπτα: 0-2