Ισόπαλοι Κένταυρος Αγριάς και Πόντιοι Κιλκίς - greekhandball.com

Ισόπαλοι Κένταυρος Αγριάς και Πόντιοι Κιλκίς

Ισοπαλία, 26-26, έληξε η αναμέτρηση, Κένταυρος Αγριάς - Πόντιοι Κιλκίς, για την 7η αγωνιστική της Β' Εθνικής (2ος όμιλος - Α' υποόμιλος).

Οι φιλοξενούμενοι προηγούνταν μέχρι και το 20ο λεπτό, ωστόσο από εκείνο το σημείο και για μεγάλο χρονικό διάστημα ο Κένταυρος Αγριάς ήταν εκείνος που βρισκόταν σε θέση «οδηγού». Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκορ 16-12.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι συνέχιζαν να διατηρούν το προβάδισμα, ωστόσο μετά από το 45ο λεπτό οι Πόντιοι Κιλκίες πλησίαζαν στο σκορ και στα τελευταία λεπτά κατάφεραν να ισοφαρίσουν και να πάρουν, έτσι, τον βαθμό.

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΑΓΡΙΑΣ - ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΙΛΚΙΣ 26-26

Τα πεντάλεπτα: 1-3, 4-5, 5-8, 9-10, 12-11, 16-12 (ημίχρονο), 17-14, 20-16, 23-19, 26-24, 26-25, 26-26

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΑΓΡΙΑΣ: Χάνιας, Γκαμώτσος, Χιώτης 7, Βαλκαμέλης, Μησιρλίδης, Πάσχος 10, Γραμματικόπουλος 4, Καλαπόδας, Παπαδόπουλος, Μιχαλόπουλος, Μετάνι 2, Λαζαρίδης, Τσούκας, Καρανάσιος 1, Λαγδός, Κρατήρας 2

ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΙΛΚΙΣ: Ευαγγελόπουλος, Τσιβιντζέλης 8, Κωστόπουλος 1, Καλαϊτζής 4, Μωυσίδης, Τσαχουρίδης,, Σαλαβασίδης 11, Ασλανίδης, Βάλης 2, Κετικίδης, Κωστόπουλος, Κυρμανίδης, Μποζογιάν

Διαιτητές: Βελάνη-Καπότας, Δίλεπτα: 5-3, Πέναλτι: 1/2-2/4