Ισοπαλία στο Μετς... - greekhandball.com

Ισοπαλία στο Μετς...

Ισόπαλο 17-17 τέλειωσε το παιχνίδι Πήγασου Κυψέλης-Αμφικτυόνων Λαμίας για το πρωτάθλημα της Β΄Εθνικής Κατηγορίας, στο Μετς.

Κλειστό ματς, αμφίρροπο, κρίθηκε στις λεπτομέρειες, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν στο τέλος τον πόντο αν και ήταν πίσω στο σκορ σε μεγάλο μέρος του παιχνιδιού.

Πρώτος σκόρερ του αγώνα ο Πολίτης του Πήγασου που πήρε βοήθεια και από τους νεοαποκτηθέντες Νικολάου ( φωτο ), Σκληρό, Ζυλί, Κοντογιώργο.

Τα πεντάλεπτα : 0-1, 2-2 , 4-3, 6-5, 7-7, 9-8 ( ημίχρονο ), 11-9, 12-10, 13-11, 14-13, 16-14, 17-17.

Διαιτητές : Ζήσης-Ψύλλος.

ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ :  Φωτόπουλος, Νεοχωρίτης, Ζυλί, Τραπεζάρης, Πολίτης 5, Ψαρρός 2, Δρέλλας 1, Βασσάλος, Κοντογιώργος 3, Παπαγιαννόπουλος, Νικολάου 3, Κωνσταντινίδης, Σκλαβούνος, Σάρδης, Σκληρός 3.

ΑΜΦΙΚΤΥΟΝΕΣ ΛΑΜΙΑΣ : Παπαλουκάς, Παπαγεωργίου, Παπουτσής, Ρούσσος 3, Βλάχος, Δρινιώτης 4, Γκουρλιάς 1, Λώρας, Νταφλούκας 2, Ματζώρος 3, Μακρής, Γεωργαντάς, Σιάπλας 2, Λαμπράκης 2, Καραγάτσιος, Πουγκακιώτης.