Νίκη του ΕΣΝ Βριλησσίων στον Βύρωνα - greekhandball.com

Νίκη του ΕΣΝ Βριλησσίων στον Βύρωνα

Ο ΕΣΝ Βριλησσίων επιβλήθηκε εκτός έδρας της Δόξας Βύρωνος με 20-30, σε ματς για την 9η αγωνιστική της Α2 Ανδρών (1ος όμιλος - Β' υποόμιλος).

Η ομάδα των Βριλησσίων ξεκίνησε να αποκτά, σταθερά, ασφαλή διαφορά ασφαλείας μετά από το 45ο λεπτό. Έως τότε προηγούνταν, αλλά η Δόξα Βύρωνος παρέμενε κοντά στο σκορ και απειλούσε. Στο 35ο λεπτό (το ημίχρονο έληξε 9-13) οι φιλοξενούμενοι είχαν διαφορά έξι τερμάτων (10-16), οι γηπεδούχοι μείωσαν στα τέσσερα τέρματα, αλλά λίγο αργότερα η ομάδα του Θάνου Τούτση «ξέφυγε» και πάλι.

ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ - ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ 20-30

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 2-5, 3-8, 6-9, 7-10, 9-13 (ημίχρονο), 10-16, 13-17, 15-21, 16-24, 18-27, 20-30

ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ Συμεωνίδης, Ακάλεστος 3, Τσερπές, Χατζηαλεξανδρής 3, Μίχος 1, Όρκας 1, Κουρουτζίδης 5, Στεφανίδης, Πανόπουλος, Αποστόλου, Αϊβάζης 1, Κρανιώτης, Σαλόγιαννος, Χριστόπουλος 2, Χατζηκωνσταντίνου 4, Παπαδιονυσίου

ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ: Πέρρος-Περράκης 6, Στάθης 2, Γλύκας 1, Πανταζής 6, Χήνος, Αντωνιάδης, Νικολακόπουλος 2, Βαμβακάς 3, Αναστασίου 3, Παϊπάης 1, Μπινιάρης 5, Κορκολής, Κιουλτζίδης, Σωτηρίου 1, Γκένας

Διαιτητές: Φωκίτης-Τόλιος, Δίλεπτα: 8-7 (Aποβολή: Παϊπάης, 33:30, τρίτη δίλεπτη), Πέναλτι: 3/4-4/6