Έβδομη νίκη σε ισάριθμες αναμετρήσεις της η ΧΑΝΘ - greekhandball.com

Έβδομη νίκη σε ισάριθμες αναμετρήσεις της η ΧΑΝΘ

Την 7η νίκη της σε ισάριθμες αναμετρήσεις, στις οποίες έχει αγωνιστεί (δύο ρεπό), πανηγύρισε η ΧΑΝΘ, η οποία επικράτησε με 18-23 του ΑΟ Κοζάνης, στο πλαίσιο της 9ης στροφής της Α2 Ανδρών (2ος όμιλος - Α' υποόμιλος).

Μετά από το 15ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι άρχισαν να κυριαρχούν στον αγωνιστικό χώρο και στο ημίχρονο είχαν προβάδισμα τεσσάρων τερμάτων (7-11). Στην επανάληψη, η ΧΑΝΘ διατήρησε τα ηνία, οι Κοζανίτες πλησίασαν στα δύο τέρματα (17-19) στο 50ο λεπτό, όμως οι Θεσσαλονικείς κατάφεραν να εξασφαλίσουν τους δύο βαθμούς.

ΑΟ ΚΟΖΑΝΗΣ - ΧΑΝΘ 18-23

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 3-3, 5-6, 5-7, 6-9, 7-11 (ημίχρονο), 9-14, 12-16, 14-19, 17-19, 18-21, 18-23

ΑΟ ΚΟΖΑΝΗΣ: Κρέξης 1, Πασχαλίδης, Βιτολάρης 1, Παπαχρήστου 3, Κοτανίδης, Στεργιούλας, Τράγιας 1, Γκουμπέρι, Τσανακτσίδης 2, Αδάμ 1, Μαυρίδης, Καραγεωργίου 4, Χαντζιάρας 5, Μπουρμπούλας

ΧΑΝΘ: Μουρατίδης, Μηλόπουλος, Τσιρογιάννης 1, Παπαδόπουλος, Πάντζιος 1, Τζίνεβης 2, Καρούσης, Καράγγελος 2, Σουλάνης 1, Βασιάδης 6, Πετρίδης 2, Μπίλλιας 2, Γιαννακίδης 2, Σαρηγιαννίδης 3, Βαρδάκας 1, Κωστόπουλος

Διαιτητές: Λινάρδος-Νικολαίδης, Δίλεπτα: 5-4, Πέναλτι: 5/2-2/1