«Καθάρισε» στο φινάλε ο Άρης Θεσσαλονίκης στην Αλεξανδρούπολη - greekhandball.com

«Καθάρισε» στο φινάλε ο Άρης Θεσσαλονίκης στην Αλεξανδρούπολη

Εκτός έδρας νίκη, με 19-25, επί του Βορέα Αλεξανδρούπολης πανηγύρισε ο Άρης Θεσσαλονίκης, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Α2 Γυναικών (2ος όμιλος-Γ' υποόμιλος).

Η φιλοξενούμενη ομάδα είχε μικρό προβάδισμα και στο ημίχρονο προηγούνταν με 10-12. Στην επανάληψη, ο Άρης συνέχισε να διατηρεί τα ηνία, με διαφορά 2-3 τερμάτων, ωστόσο στα τελευταία πέντε λεπτά αύξησε την απόστασή του από τον αντίπαλο και «καθάρισε» το ματς.

ΒΟΡΕΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 19-25

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 2-4, 6-6, 6-9, 9-11, 10-12 (ημίχρονο), 11-13, 13-15, 15-17, 16-18, 19-22, 19-25

ΒΟΡΕΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ: Παντίδου, Παλτάκα, Νικόλοβα 4, Λαμπίδη 3, Βαρσάμη, Παρασκάκη 5, Καλαϊτζή 1, Μητρουλάκη, Δημητριάδου, Καμποσιώρη 4, Παπαδοπούλου 4, Βαφειάδου

ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Μουρουζίδου 7, Νικολάου 4, Ντόγκα 1, Μανωλούδα 4, Μπέκου, Παπαστατίδου 4, Γραμματικού, Παπαγεωργίου, Κατσάρκα, Κατσούνη 5

Διαιτητές: Oυζούνης-Μπελάκος, Δίλεπτα: 2-3, Πέναλτι: 1/3-3/3