Ήρωας στο τελευταίο δευτερόλεπτο ο Ρεπούλιας για τον Πανελλήνιο - greekhandball.com

Ήρωας στο τελευταίο δευτερόλεπτο ο Ρεπούλιας για τον Πανελλήνιο

Ο τερματοφύλακας του Πανελληνίου, Ρεπούλιας, αναδείχθηκε ήρωας της ομάδας του στο παιχνίδι (27-26) κόντρα στον ΕΣΝ Βριλησσίων, καθώς πέτυχε γκολ από την μία εστία στην άλλη (κενή η εστία της ομάδας των Βριλησσίων) στο τελευταίο δευτερόλεπτο του αγώνα, που διεξήχθη στο πλαίσιο της 7ης στροφής της Α2 Ανδρών (1ος όμιλος - Β' υποόμιλος).

Στα πρώτα 20 λεπτά το ματς ήταν ισορροπημένο, ωστόσο στην συνέχεια ο Πανελλήνιος ανέλαβε τα ηνία και το ημίχρονο έληξε 12-10 υπέρ του. Στην επανάληψη, οι δύο ομάδες βρίσκονταν και πάλι κοντά στο σκορ, όμως οι γηπεδούχοι είχαν ελαφρύ προβάδισμα. Το σκορ, δευτερόλεπτα πριν από το τελευταίο σφύριγμα, ήταν ισόπαλο, 26-26, ο Ρεπούλιας είδε κενή την εστία του ΕΣΝ Βριλησσίων, στόχευσε και πέτυχε το «χρυσό» γκολ για την ομάδα του.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ - ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ 27-26

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 4-4, 5-5, 6-6, 9-6, 12-10 (ημίχρονο), 14-14, 17-17, 19-18, 20-21, 23-24, 27-26

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ: Ρεπούλιας 1, Ζαφείρης 2, Κωστόπουλος 2, Αναστασάκης, Μαραμαθάς 4, Βερτζώνης, Μαρινάκης, Σμόκοτ, Νάκος 1, Μαυρομάτης, Οικονόμου, Ζιώγας, Καραγκιοζίδης 1, Αλικάκος 3, Χατζηγιάννης 13

ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ: Καμπούρης, Τσικογιαννόπουλος, Πέρρος-Περράκης 10, Στάθης 1, Γλύκας, Πανταζής 1, Αντωνιάδης, Κουρουτζίδης 1, Γρέκας, Βαμβακάς 2, Αναστασίου 3, Χρυσολώρας 3, Μπινιάρης, Δημητρόπουλος, Κορκολής, Γκένας

Διαιτητές: Σκλαβενίτης - Βήτας, Δίλεπτα: 4-8, Πέναλτι: 9/10-3/4