Κυρίαρχος ο ΠΑΟΚ επί του Ζαφειράκη Νάουσας - greekhandball.com

Κυρίαρχος ο ΠΑΟΚ επί του Ζαφειράκη Νάουσας

O ΠΑΟΚ κυριάρχησε με 24-21 του Ζαφειράκη Νάουσας, σε παιχνίδι για την 11η αγωνιστική της Handball Premier (2ος όμιλος) και πέτυχε την 9η νίκη του στο Πρωτάθλημα σε ισάριθμες αναμετρήσεις (έχει κάνει δύο ρεπό).

Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο στα πρώτα 15 λεπτά. Οι Ασπρόμαυροι, στην συνέχεια, πήραν τα ηνία, όμως στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου μέρους οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανατρέψουν το εις βάρος τους σκορ και έτσι στην λήξη του μισαώρου προηγούνταν με 13-14.

Στην επανάληψη, ο Δικέφαλος του Βορρά ανέκτησε τον έλεγχο, μετά από το 35ο λεπτό και έφτασε στην νίκη. Ο Ζαφειράκης, από τον οποίο δεν ήταν διαθέσιμος ο Κανιζάι (τού παρουσιάστηκε χθες πρόβλημα στο γόνατο), που συμπεριλήφθηκε ωστόσο στην 16άδα, πραγματοποίησε θετική συνολικά εμφάνιση, αλλά δεν στάθηκε αρκετή.

ΠΑΟΚ - ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ 24-21

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 5-5, 7-7, 11-8, 13-11, 13-14 (ημίχρονο), 14-14, 17-16, 20-16, 22-18, 23-18, 24-21

ΠΑΟΚ: Γκιγκόφ,  Τσαμουρίδης 2, Παπάζογλου 4, Νικολαΐδης 1, Μέντουριτς, Αποστόλου, Μπάρμπας, Δεληζάνος 2, Σεϊρεκίδης 6, Μανωλούδης 2, Καβουσανάκης 2, Τριανταφυλλίδης 2, Γιορανίδης, Στογιάνοβιτς 1, Μισαηλίδης 2, Βελισσαρίου

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ: Τσουκαλάς, Κανιζάι, Πίτος, Θεοδωρόπουλος 9, Γαλίτης, Δασκαλόπουλος, Πινακούδης, Τσάτσας, Τζουβάρας, Μπουμπουλέντρας, Δάιος, Μπόλας, Ραντίσεβιτς 5, Διδασκάλου 2, Ρότζιος 5, Τσαγκεράς

Διαιτητές: Θεοδοσίου – Χαρίτσος, Δίλεπτα: 3-3, Πέναλτι: 1/2 – 4/5