Τρίτη νίκη για τον Πανελλήνιο, που επικράτησε της Δόξας Βύρωνος - greekhandball.com

Τρίτη νίκη για τον Πανελλήνιο, που επικράτησε της Δόξας Βύρωνος

Την τρίτη του νίκη στο Πρωτάθλημα της Α2 Ανδρών (1ος όμιλος - Β' υποόμιλος) πέτυχε ο Πανελλήνιος, ο οποίος νίκησε εκτός έδρας την Δόξα Βύρωνος με 27-33.

Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα μετά από το 10ο λεπτό και στο ημίχρονο προηγούνταν με 12-11. Παρ' όλα αυτά, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στην επανάληψη, ανέτρεψαν το εις βάρος τους σκορ, «έχτισαν» σταδιακά διαφορά ασφαλείας και τελικά επικράτησαν.

ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ 27-33

Τα πεντάλεπτα: 1-3, 4-4, 8-5, 10-8, 12-9, 12-11 (ημίχρονο), 14-15, 17-21, 20-25, 23-28, 23-31, 27-33

ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ: Συμεωνίδης, Ακάλεστος 4, Λάλας, Μίχος 4, Μπούτος 9, Μωραΐτης, Γεωργίου, Αποστόλου, Αϊβάζης 1, Σαλόγιαννος 1, Θεοδοσόπουλος, Χειβιδόπουλος 3, Χριστόπουλος 1, Χατζηαλεξανδρής 1, Παπαδιονυσίου 1, Όρκας 2

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ: Ρεπούλιας, Ζαφείρης 2, Κωστόπουλος 3, Ξανθόπουλος 8, Ζιώγας, Αναστασάκης, Μπαλάσκας, Μαραμαθάς 4, Αλικάκος 1, Μαρινάκης 3, Σμόκοτ, Καραγκιοζίδης 5, Μαυρομάτης Δ., Μαυρομάτης Γ., Οικονόμου, Χατζηγιάννης 7

Διαιτητές: Φωκίτης - Ζήσης, Δίλεπτα: 7-8 (Aποβολή: Μπούτος, 59:57, απευθείας κόκκινη για επικίνδυνο παιχνίδι), Πέναλτι: 1/2-2/6