Ο ΕΣΝ Βριλησσίων επιβλήθηκε του Πανιωνίου - greekhandball.com

Ο ΕΣΝ Βριλησσίων επιβλήθηκε του Πανιωνίου

Ο ΕΣΝ Βριλησσίων επικράτησε με 30-35 του Πανιωνίου, για την 5η αγωνιστική της Α2 Ανδρών (1ος όμιλος - Β' υποόμιλος) και πέτυχε την τέταρτη νίκη του στο Πρωτάθλημα, ενώ ο Πανιώνιος υποχρεώθηκε στην πέμπτη του ήττα.

Η ομάδα των Βριλησσίων βρισκόταν μπροστά στο σκορ σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης, το ημίχρονο της οποίας έληξε 11-17. Το σύνολο του Θανάση Τούτση ήταν ανώτερο και κατάφερε να κατακτήσει τους δύο βαθμούς, παρά την αξιόλογη προσπάθεια του Πανιωνίου.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ 30-35

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 3-8, 5-12, 7-13, 9-16, 11-17 (ημίχρονο), 13-20, 16-23, 20-24, 23-30, 27-32, 30-35

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Στεφανάτος, Λεκάκης, Κυριακίδης 1, Τσικριτζής 6, Ρεπούλιας, Ντούρος 11, Χαντζής, Δαφέρμος 1, Γιατράκος 4, Τσατσαρώνης, Νούλης 7, Ιωαννίδης

ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ: Kαμπούρης, Τσικογιαννόπουλος 6, Πέρρος-Περράκης, Πανταζής 3, Χήνος 1, Αντωνιάδης, Νικολακόπουλος 2, Τσολακίδης 6, Κουρουτζίδης 3, Γκένας, Αναστασίου, Στάθης 4, Μπινιάρης 6, Δημητρόπουλος, Κορκολής 2, Γλύκας 2

Διαιτητές: Σπηλιωτάκος - Λεφάκης, Δίλεπτα: 6-3 (Aποβολή: Κυριακίδης, 32:13, τρίτη δίλεπτη), Πέναλτι: 5/7-2/4