Νίκη για τον ΓΑΣ Κιλκίς επί της Προσοτσάνης - greekhandball.com

Νίκη για τον ΓΑΣ Κιλκίς επί της Προσοτσάνης

Την δεύτερη διαδοχική του νίκη και την τρίτη του συνολικά στο Πρωτάθλημα της Α2 Ανδρών (2ος όμιλος - Β' υποόμιλος) πέτυχε ο ΓΑΣ Κιλκίς, που επικράτησε, για την 5η αγωνιστική, εντός έδρας της Προσοτσάνης με 35-20.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα μετά από το 10ο λεπτό και από εκείνο το σημείο και έπειτα ήλεγχαν απόλυτα τον ρυθμό της αναμέτρησης, το ημίχρονο της οποίας έληξε 17-10. Στην επανάληψη, ο ΓΑΣ Κιλκίς δεν αντιμετώπισε προβλήματα και υποχρέωσε την Προσοτσάνη στην τέταρτή της ήττα (ένα ρεπό).

ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ - ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ 35-20

Tα πεντάλεπτα: 1-3, 4-4, 9-6, 10-7, 13-7, 17-10 (ημίχρονο), 20-12, 22-14, 26-15, 29-17, 32-19, 35-20

ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ: Kόβλακας, Γρηγοριάδης, Δημάκης, Καρβουνίδης 4, Φαχουρίδης Σ., Ιλέρης 2, Γιαβασίδης Α. 5, Φαχουρίδης Α. 5, Τοκατζόγλου 5, Βαφειάδης, Μαυρόπουλος Χ., Μαυρόπουλος Α. 4, Κυπραίος 2, Γιαβασίδης Δ. 5, Καριοφύλλης 3

ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ: Tσεπενέκης, Καραμούδας 2, Μπουλούκης 8, Βεδούρας, Φιλίππου 3, Σαββίδης 1, Μαργαριτίδης, Δρανόβαλης 4, Γκανάς, Στεργιάκος, Κασάπης, Κοτζαπαναγιώτης 2, Μάνος

Διαιτητές: Θεοδοσίου - Παπούλιας, Δίλεπτα: 5-2, Πέναλτι: 2/2-4/5