Διεύρυνε το σερί νικών του ο ΠΑΟΚ, που επικράτησε του Πανοράματος - greekhandball.com

Διεύρυνε το σερί νικών του ο ΠΑΟΚ, που επικράτησε του Πανοράματος

Την πέμπτη του διαδοχική νίκη στο Πρωτάθλημα της Α1 Γυναικών πέτυχε ο ΠΑΟΚ, ο οποίος επικράτησε εντός έδρας του Πανοράματος με 31-21, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής (2ος όμιλος).

Το Πανόραμα ξεκίνησε πολύ δυνατά στο ματς και στο 15ο λεπτό προηγούνταν με 5-6. Ωστόσο, ο ποιοτικότερος και πιο έμπειρος Δικέφαλος του Βορρά βρήκε σύντομα τον καλό του εαυτό και στο ημίχρονο είχε το προβάδισμα με σκορ 18-11. Στην επανάληψη, η ομάδα του Δημήτρη Πελεκίδη δεν αντιμετώπισε προβλήματα και κατέκτησε έτσι ακόμα δύο βαθμούς.

ΠΑΟΚ - ΠΑΝΟΡΑΜΑ 31-21

Τα πεντάλεπτα: 0-2, 3-3, 5-6, 11-8, 13-8, 18-11 (ημίχρονο), 21-14, 23-15, 25-17, 28-19, 29-20, 31-21

ΠΑΟΚ: Χατζηπαρασίδου 8, Μεντεσίδου 7, Τασέβσκα, Μπουράτο-Μπροκάρντο 4, Βινιούκοβα, Αμβροσιάδου 1, Αργυροπούλου, Βέτκοβα 2, Σεβδίλη 1, Νίκολιτς 3, Τσικνάκη, Καραχαρίση 2, Γκλομπάρεβιτς 3, Καγιούμοβα, Μπατζαρακούδη, Εμμανουήλ

ΠΑΝΟΡΑΜΑ: Κουτσιμανή, Θεοδωράκη, Λιούκα, Εμμανουηλίδου 4, Παπαδοπούλου Γ. 1, Τσαρτσίου, Κυρικλίδου 2, Σαμολαδά, Αμανατίδου 4, Κουκλοτίδου Ει., Προκοπίδου 3, Κουκλοτίδου Ελ., Ζενέλι, Καραβέλη 1, Κουλούρη 3, Παπαδοπούλου Α. 3

Διαιτητές: Θεοδοσίου - Παπούλιας, Δίλεπτα: 3-4, Πέναλτι: 5/7-2/2