Εύκολη νίκη του ΓΑΣ Καματερού επί του Αθηναϊκού - greekhandball.com

Εύκολη νίκη του ΓΑΣ Καματερού επί του Αθηναϊκού

Ο ΓΑΣ Καματερού επικράτησε εύκολα εντός έδρας με 32-20 του Αθηναϊκού, για την 5η αγωνιστική της Α1 Γυναικών (1ος όμιλος).

Η γηπεδούχος ομάδα είχε τα ηνία από την αρχή της αναμέτρησης, ήλεγξε απόλυτα τον ρυθμό και στο ημίχρονο προηγούνταν με 16-8. Στο δεύτερο μέρος δεν αντιμετώπισε ουσιαστική απειλή από τον Αθηναϊκό, του οποίου επιβλήθηκε για δεύτερη φορά στο τρέχον Πρωτάθλημα (η πρώτη με 22-24 για την 2η αγωνιστική) και πέτυχε έτσι την 3η του νίκη.

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 32-20

Τα πεντάλεπτα: 1-0, 6-2, 8-3, 12-4, 12-8, 16-8 (ημίχρονο), 18-11, 20-12, 23-12, 27-14, 31-16, 32-20

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ: Bασιλείου, Παπαδοπούλου, Δαμάσκου 1, Καζάκη 6, Καραμάνου 6, Κούρτη 3, Χριστοπούλου 5, Χατζηαργυρού, Αλιφέρη 3, Ψαριώτη, Βασιλείου 2, Σπυροπούλου 3, Ρούσου 3, Γκορτσοπούλου, Κοτσόνου, Καντζούρα

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Kοτσαμπουικίδου, Δημακέα 2, Μάκρογλου, Σιαρβαρλή 5, Τζούρισιτς 5, Παπουτσιδάκη 2, Φαζού, Κούρου, Κατσαπήρου, Στρούζου, Μάγκου 3, Παπαδημοπούλου 3, Συκιωτάκη

Διαιτητές: Kινατζίδης - Φωτακίδης, Δίλεπτα: 6-2 (Αποβολή, για επικίνδυνο παιχνίδι, της Μάκρογλου με απευθείας κόκκινη στο 29:48), Πέναλτι: 3/5-3/3