Κυριάρχησε στην Βέροια ο Αερωπός Έδεσσας - greekhandball.com

Κυριάρχησε στην Βέροια ο Αερωπός Έδεσσας

Στις νίκες επέστρεψε (τελευταία φορά που επικράτησε ήταν στις 09/10, κόντρα στον Φαίακα Κέρκυρας) ο Αερωπός Έδεσσας, που επιβλήθηκε με 24-27 του Φιλίππου Βέροιας, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Handball Premier (2ος όμιλος).

Οι φιλοξενούμενοι βρίσκονταν μπροστά στο σκορ σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης και στο ημίχρονο προηγούνταν με 12-16. Παρ' όλα αυτά, ο Φίλιππος πλησίασε στα δύο τέρματα διαφορά (21-23) στο 50ο λεπτό και έως το φινάλε πίεζε, ώστε να αποσπάσει τον βαθμό, χωρίς όμως επιτυχία.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ - ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 24-27

Τα πεντάλεπτα: 1-3, 3-6, 4-8, 6-10, 9-13, 12-16 (ημίχρονο), 14-18, 17-21, 20-23, 21-23, 22-24, 24-27

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ: Κριούτσκοφ, Οικονομίδης, Μούγιτς 5, Άγκοβιτς 4, Σόφρανατς 1, Ατσίμοβιτς 2, Κακαφίκας, Κουκουτσίδης 4, Ρίζος, Φιλόσογλου Β., Παπαδόπουλος 6, Παπαγιάννης 2, Κυριακίδης, Φιλόσογλου Κ., Εμμανουήλ, Τσαμήτρος

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ: Aθανασίου, Τσέλιος 3, Μήγγας 5, Κράλλης 2, Μπούτκαρης, Βέρεμτσουκ, Μυλωνάς, Καράτζιος, Μαρίνος, Πετρίτσκο, Μποτσκάρεφ 4, Κυριακού 4, Ταραμονλής, Παννούσης, Γερμάσεβιτς 7, Κρίβιτς 1

Διαιτητές: Πατιός-Τσιάνας, Δίλεπτα: 3-4, Πέναλτι: 1/1-1/2