Συγκλονιστικό παιχνίδι στην Έδεσσα, πήρε τον βαθμό στα τελευταία δευτερόλεπτα ο Αερωπός κόντρα στην Δράμα - greekhandball.com

Ο Αερωπός Έδεσσας κατάφερε να ισοφαρίσει στα τελευταία δευτερόλεπτα του αποψινού (10/11) εξ αναβολής για την 6η αγωνιστική της Handball Premier (2ος όμιλος) ματς με αντίπαλο την Δράμα και έτσι οι δύο ομάδες πήραν από έναν βαθμό, καθώς η αναμέτρηση έληξε 27-27.

Τα δύο σύνολα βρίσκονταν σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού πολύ κοντά στο σκορ και ο αγώνας ήταν και στα εξήντα σχεδόν λεπτά ισορροπημένος, με εξαίρεση μικρά χρονικά διαστήματα στα οποία είτε η μία είτε η άλλη ομάδα υπερτερούσαν.

Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκορ 12-12 και στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους η Δράμα είχε ένα ελαφρύ προβάδισμα. Παρ' όλα αυτά, ο Αερωπός πέτυχε να πάρει ξανά τα ηνία, τα οποία ωστόσο γρήγορα απώλεσε. Η Δράμα διατηρούσε προβάδισμα δύο τερμάτων λίγο πριν από το φινάλε, όμως οι γηπεδούχοι μπόρεσαν να εκμεταλλευτούν αδυναμίες των αντιπάλων τους και τελικά με γκολ στο 59ο λεπτό να μειώσουν σε 26-27. Οι Δραμινοί είχαν την μπάλα στα χέρια τους, αλλά ο Αερωπός την «έκλεψε» και δευτερόλεπτα πριν από το τελευταίο σφύριγμα έφερε το ματς στα ίσα.

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ - ΔΡΑΜΑ 27-27

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 5-3, 8-6, 10-10, 11-11, 12-12 (ημίχρονο), 13-15, 16-17, 21-19, 21-22, 24-24, 27-27

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ: Αθανασίου, Μήγγας 4, Γάτσης, Κράλλης 4, Μπούτκαρης, Βέρεμτσουκ, Μυλωνάς, Μαρίνος, Πετρίτσκο 1, Κυριακού 6, Μποτσκάρεφ 8, Ταραμονλής, Γιαννούσης, Βερμάσεβιτς 4, Κρίβιτς, Τσέλιος

ΔΡΑΜΑ: Παπάζογλου, Καφαντάρης 1, Μπουγκαρίνοβιτς 4; Νίκολιτς 12, Χαϊτίδης 2, Κοβογλανίδης, Κοτσαμαρίκογλου, Πολύδωρος, Τορνικίδης 1, Τόσκας 4, Καβάζης, Δεμερτζίδης, Κουρτίδης, Παπαδόπουλος 1, Κρανιώτης, Σίνα 2

Διαιτητές: Πατιός-Τσιάνας, Δίλεπτα: 3-5, Πέναλτι: 3/3-3/3