'' Φρούριο '' για την ΧΑΝΘ το γήπεδο της, νίκη με τον Αρχέλαο - greekhandball.com

'' Φρούριο '' για την ΧΑΝΘ το γήπεδο της, νίκη με τον Αρχέλαο

Δύο στα δύο στην Α2 Ανδρών για την ΧΑΝΘ η οποία σε εξ αναβολής αναμέτρηση, νίκησε στη Θεσσαλονίκη τον Αρχέλαο Κατερίνης με 33-27.

Στο πρώτο ημίχρονο, μετά από αμφίρροπη εξέλιξη, η ΧΑΝΘ προηγήθηκε με 14-13, ωστόσο, στην επανάληψη διεύρυνε την διαφορά που έφθασε και στα 11 τέρματα ( 33-22 ).

Ο Τζίνεβης της ΧΑΝΘ, με 9 γκολ στο ενεργητικό του, ήταν ο πρώτος σκόρερ του αγώνα.

Διαιτητές: Θεοδοσίου, Κυριακού

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 4-4, 7-5, 9-8, 13-10, 14-13 (ημίχρονο ), 19-15, 23-18, 28-19, 30-20, 33-22, 33-27.

ΧΑΝΘ (Ναουμίδης) : Μουρατίδης, Μηλόπουλος, Βασιάδης, Τζίνεβης 9, Τσιρογιάννης 1, Γιαννακίδης 4, Κοκώνης 2, Σαρηγιαννίδης 2, Παπαδόπουλος 6, Κωστόπουλος, Πάντζιος 2, Μπίλλιας 2, Οκανταρίδης, Καρούσης, Βαρδάκας, Πετρίδης 5

ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Μαστορόγιαννης) : Ξεφτέρης, Χαραλαμπίδης, Εγγλέζος 3, Καραγιάννης, Καιμακάμης 5, Μαυρόπουλος 2, Παπαδόπουλος 6, Ελευθεριάδης 2, Κοσμίδης, Παπανάκος 1, Ξώνης, Κωνσταντάκης, Σαιδές 2, Μάνης, Σκούφας 6, Θυμιόπουλος