Η πολυφωνία έδωσε το διπλό στο Πανόραμα - greekhandball.com

Η πολυφωνία έδωσε το διπλό στο Πανόραμα

Το Πανόραμα κέρδισε στην αναμέτρηση με τον τυπικά γηπεδούχο Απόλλωνα Σταυρούπολης στη Μίκρα, με 24-18.

Ο Απόλλων αναγκάσθηκε να μετακινηθεί από την Σταυρούπολη, καθώς, το κλειστό όπου εδρεύει, δεν έχει άδεια λειτουργίας.

Το ξεκίνημα ήταν καλό για τον Απόλλωνα, ωστόσο, στην επανάληψη το Πανόραμα πήρε διαφορά την οποία υποστήριξε έως το τέλος, φθάνοντας στη νίκη, δίχως να απειληθεί ιδιαίτερα.

Το Πανόραμα πήρε γκολ από 11 παίκτες του, ο αντίπαλος του μόλις από 6, με 12 από τα 18 τέρματα του να σημειώνονται μόλις από 2 μονάδες του ( Κιούκας-Ρουμελιώτης ).

Τα πεντάλεπτα : 2-0, 4-1, 6-3, 6-3, 6-6, 8-9 ( ημίχρονο ), 8-13, 10-15, 12-17, 13-18, 14-20, 18-24.

Διαιτητές : Ευφραιμίδης-Παπούλιας.

Κρατήθηκε το δελτίο του αθλητή του Απόλλωνα Σταυρούπολης, Δουλαβέρη, καθώς σύμφωνα με όσα αναφέρουν οι διαιτητές στο φύλλο αγώνα, μετά την λήξη του ματς, εξύβρισε αντίπαλο και τον έπιασε από τη φανέλα.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ : Χαραλαμπάκης, Γκουγκούσης, Δουλαβέρης, Ευστρατίου, Ρουμελιώτης 4, Σεβαστίδης 2, Αλμπάνης 2, Τζίνεβης 1, Κιούκας 8, Φωτιάδης 1, Μπιτσιάνης.

ΑΕΠ ΠΑΝΟΡΑΜΑ : Μεγγίδης, Πουγατσιάς, Τσαχουρίδης 5, Μαραβέλιας 2, Παντελίδης 2, Δημουλιός 5, Μηλιός 3, Τερζίδης, Ευθυμίου, Κονδράσης 1, Μήκας 1, Κοντούλης 1, Αγαθόνικος 1, Γεωργιάδης 1, Ιακωβίδης, Κουκλοτίδης 2.