Ο Αθηναϊκός με πρωτεργάτες τους Πέρρο και Φάμπατς πέτυχε την δεύτερή του νίκη - greekhandball.com

Ο Αθηναϊκός με πρωτεργάτες τους Πέρρο και Φάμπατς πέτυχε την δεύτερή του νίκη

Ο Αθηναϊκός επικράτησε εντός έδρας του Πανιωνίου με 36-26 για την 4η αγωνιστική της Α2 Ανδρών (1ος όμιλος - Β' υποόμιλος).

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να αποκτήσουν ασφαλή διαφορά τερμάτων στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου, το οποίο έληξε 19-13. Στην επανάληψη, δεν δυσκολεύτηκαν να διατηρήσουν και να διευρύνουν την διαφορά και έχοντας σε πολύ καλή 'μέρα τους Πέρρο και Φάμπατς, που σημείωσαν από εννέα τέρματα έφτασαν στην δεύτερή τους νίκη στο Πρωτάθλημα. Από την άλλη, οι Κυανέρυθροι γνώρισαν την τέταρτή τους ήττα.

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 36-26

Τα πεντάλεπτα: 4-3, 7-6, 9-7, 12-10, 14-12, 19-13 (ημίχρονο), 23-15, 26-15, 29-18, 32-21, 35-24, 36-26

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Παντελάκης, Πέρρος 9, Σταυρινόπουλος, Τσικριτέας 6, Ορφανόπουλος 1, Κατσίκης 7, Οικονομίδης, Μπεκιάρης, Φάμπατς 9, Λογοθέτης, Ρηγανάκος, Σακάλογλου, Σομπιρακούλ 1, Τσεύλικος 2

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Στεφανάτος, Κόντος 7, Κυριακίδης 3, Ζαφειράκος, Δαφέρμος 1, Τσικριτζής 5, Λεκάκης, Τσατσαρώνης, Χαντζής, Νούλης 3, Ιωαννίδης, Ρεπούλιας 1, Ντούρος 4, Γιατράκος 2, Κανελλόπουλος

Διαιτητές: Δρακόπουλος - Γερουλάνος Τ., Δίλεπτα: 4-3, Πέναλτι: 3/3-6/8