Στα πλέι οφ η Αναγέννηση Άρτας, που νίκησε τον Εθνικό Κοζάνης - greekhandball.com

Στα πλέι οφ η Αναγέννηση Άρτας, που νίκησε τον Εθνικό Κοζάνης

Η Αναγέννηση Άρτας επικράτησε εκτός έδρας (22-27) του Εθνικού Κοζάνης, σε ματς για την 6η αγωνιστική της Α1 Γυναικών και προκρίθηκε στα πλέι οφ του Πρωταθλήματος, ενώ αντίθετα το σύνολο της Κοζάνης θα παίξει στα πλέι άουτ.

Το πρώτο μισάωρο ήταν ισορροπημένο και άλλοτε η μία, άλλοτε η άλλη ομάδα βρίσκονταν μπροστά στο σκορ. Ωστόσο, η Αναγέννηση κατάφερε να διατηρεί προβάδισμα τριών τερμάτων (12-15) στο ημίχρονο. Στην επανάληψη κυριάρχησε ολοκληρωτικά και έφτασε στην νίκη.

EΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ- ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ 22-27

Τα πεντάλεπτα: 2-4, 6-6, 7-7, 10-9, 12-11, 12-15 (ημίχρονο), 12-18, 13-19, 15-21, 17-24, 18-27, 22-27

ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ: Στεφανίδου, Σουμτάκη, Φλώρου Κ., Φλώρου Α. 6, Φλώρου Β. 3, Καραγιαννίδου 3, Γκιάτα Μ. 7, Αθανασιάδου 3, Χατζησαββίδου Σ., Χατζηευστρατίου, Πετράκη, Καραγιώργου, Γκιάτα Π., Ασλανίδου, Τσαπτζή, Χατζησαββίδου

Αναγέννηση Άρτας: Μπαλάφα 5, Καλοϊδή 3, Ράικου, Σκάρα 5, Νούλα 3, Σπυριδοπούλου 3, Θεοδοσοπούλου 1, Δήμου 1, Καλιακάτσιου, Παπακοσμά, Μάστακα 6, Σαΐντοβα, Ζούμπου.

Διαιτητές: Γράψας - Κυριακού, Δίλεπτα: 3-2, Πέναλτι: 2/3 - 3/4