Τζηράς: «Αν κάνουμε το ''3 στα 3'' στην Ευρώπη θα είμαστε με το ενάμιση πόδι στην επόμενη φάση»
-Δημήτρη, άλλη μια νίκη για την ΑΕΚ. Τα παιχνίδια με την Εθνική, σας έδωσαν τελικά ρυθμό για να έχετε αυτή την απόδοση αντί να είσαστε κάπως κουρασμένοι;
«Οι διεθνείς ήμασταν αρκετά κουρασμένοι, αλλά δεν το αφήσαμε να μας επηρεάσει. Ήμασταν το ίδιο συγκεντρωμένοι με τα υπόλοιπα παιδιά, φτάσαμε σε μια πολύ σημαντική νίκη, διατηρήσαμε το αήττητο. Δεν ξεκινήσαμε πολύ καλά, αλλά είχαμε στη συνέχεια ρυθμό μέχρι το τέλος και πλέον πρέπει να συγκεντρωθούμε στο παιχνίδι με τον Άρη Νίκαιας και φυσικά μετά στο ματς με την Πέλιστερ».
-Είναι το παιχνίδι με την Πέλιστερ το «κλειδί» για την πρόκριση από τον όμιλο;
«Ναι, έτσι ακριβώς είναι γιατί άμα κάνουμε το “3 στα 3”, μετά θα είναι αποκλειστικά στο χέρι μας να προκριθούμε. Θα είμαστε ουσιαστικά με το ενάμιση πόδι στην επόμενη φάση. Είμαστε η ΑΕΚ και σε κάθε ματς, κοιτάμε μόνο τη νίκη και αυτό θα συνεχίσουμε να κάνουμε».
-Δύο λόγια για τη δική σου απόδοση, που σήμερα ήσουν ο MVP της αναμέτρησης;
«Χαίρομαι πολύ που με αυτό που κάνω, βοηθάω την ομάδα μου να πετυχαίνει τους στόχους της».
No comments
Post a Comment