Δεύτερη νίκη στο Πρωτάθλημα για το Πανόραμα, που επιβλήθηκε στο δεύτερο μέρος της Προσοτσάνης - greekhandball.com

Την δεύτερη νίκη του στο Πρωτάθλημα της Α1 Γυναικών και την δεύτερή του επί της Προσοτσάνης πέτυχε το Πανόραμα, το οποίο επικράτησε των αντιπάλων του με 23-39.

Οι δύο ομάδες βρίσκονταν πολύ κοντά στο σκορ στα πρώτα 20 λεπτά του πρώτου μέρους, αν και εκείνη της Έλλης Κουμιτσάρσκα διατηρούσε ισχνό προβάδισμα. Στην συνέχεια, ωστόσο, ανέβασε ταχύτητα και έτσι το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκορ 14-20.

Στο δεύτερο μισάωρο, οι φιλοξενούμενες επιβλήθηκαν, άνοιξαν την... ψαλίδα του σκορ και έχοντας σε πολύ καλή 'μέρα την Ζενέλι και την Αμανατίδου, που σημείωσαν 10 και 9 τέρματα αντίστοιχα, κυριάρχησαν. Παρ' όλα αυτά, πρώτη σκόρερ του αγώνα αναδείχθηκε η 16χρονη αθλήτρια της Προσοτσάνης, Τσιαμούρα.

ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ - ΠΑΝΟΡΑΜΑ 23-39

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 3-5, 5-8, 7-10, 10-15, 14-20 (ημίχρονο), 17-24, 18-25, 19-28, 20-33, 22-37, 23-39

ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ: Κατσιγιάννη, Χαλβατζή, Λαζαρίδου 2, Τσιόκα, Μελανίδη, Τσιαμούρα 12, Νούση 2, Σπυρίδου 3, Ιωαννίδου 1, Ζάμπα 3, Καστάρη, Γόρδη, Ράμα, Τσαλκίδου

ΠΑΝΟΡΑΜΑ: Koυτσιμανή, Λιούκα 1, Εμμανουηλίδου 3, Παπαδοπούλου Γ. 1, Τσαρτσίου 3, Κυρικλίδου 1, Αμανατίδου 9, Κουκλοτίδου Ειρ,, Προκοπίδου 3, Κουκλοτίδου Ελ., Ζενέλι 10, Καραβέλη 4, Κουλούρη 1, Παπαδοπούλου Α. 3

Διαιτητές: Σαπανίδης - Παρασκευούδης, Δίλεπτα: 3-5, Πέναλτι: 2/3-3/4