«Τρένο» ο ΠΑΟΚ, νίκησε την Πυλαία - greekhandball.com

«Τρένο» ο ΠΑΟΚ, νίκησε την Πυλαία

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε, αν και με δυσκολία, της Πυλαίας με 20-24, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Α1 Γυναικών (2ος όμιλος) και διατήρησε έτσι το σερί των νικών του στο Πρωτάθλημα.

Πριν από την λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ο Δικέφαλος του Βορρά κατάφερε να «χτίσει» διαφορά 3 τερμάτων και έτσι το σκορ του πρώτου μέρους ήταν 10-13. Στο 50ο λεπτό, η Πυλαία βρισκόταν πίσω με 6 τέρματα (14-20), πέτυχε να... μαζέψει την διαφορά με σερί 3-0 (17-20), όμως ο ποιοτικότερος και εμπειρότερος ΠΑΟΚ, για τον οποίο σκόραρε 13 τέρματα η Χατζηπαρασίδου (πρώτη σκόρερ στο ματς), δεν έχασε το προβάδισμα.

ΠΥΛΑΙΑ - ΠΑΟΚ 20-24

Τα πεντάλεπτα: 3-3, 5-6, 5-7, 8-9, 9-11, 10-13 (ημίχρονο), 11-14, 13-17, 13-19, 14-20, 17-20, 20-24

ΠΥΛΑΙΑ: Κερλίδη 7, Ποιμενίδου, Τροχίδου Χ. 1, Τροχίδου Ε.-Α. 4, Μόσχου, Κουκμίση Α. 2, Τσιγαρίδα 3, Αθανασοπούλου, Καπρινιώτη, Κουκμίση Μ., Κωστοπούλου 1, Θεοδοσοπούλου, Ιωαννίδου, Σελεμίδου, Πετρίδου, Ζηνωνίδου

ΠΑΟΚ: Χατζηπαρασίδου 13, Μεντεσίδου 1, Τάσεβφσκα, Μπουράτο 5, Βινιούκοβα, Αμβροσιάδου, Αργυροπούλου, Βέτκοβα 1, Σεβδίλη 1, Νίκολιτς 1, Τσικνάκη, Καραχαρίση 2, Γκλομπάρεβιτς, Καγιούμοβα, Μπατζαρακούδη, Δημάκου

Διαιτητές: Νάσκος - Χαρίτσος, Δίλεπτα: 6-8, Πέναλτι: 2/4-9/10