Προβάδισμα πρόκρισης για την Δράμα με κορυφαίο τον Τόσκα - greekhandball.com

Προβάδισμα πρόκρισης για την Δράμα με κορυφαίο τον Τόσκα

Προβάδισμα πρόκρισης στην επόμενη φάση του EHF European Cup απέκτησε η Δράμα, η οποία επικράτησε με 26-30 του Διομήδη Άργους, στο πλαίσιο του δεύτερου γύρου της διοργάνωσης. Η δεύτερη αναμέτρηση μεταξύ των δύο ομάδων θα διεξαχθεί στην Δράμα το επόμενο Σάββατο (23/10).

Οι Δραμινοί βρίσκονταν προηγούνταν σε όλη την διάρκεια του αγώνα (ημίχρονο: 12-17). Στο πρώτο μέρος, οι δύο ομάδες βρίσκονταν μπροστά στο σκορ, όμως στην επανάληψη η... ψαλίδα άνοιξε. Την διαφορά έκανε ο 17χρονος, Τόσκας, που σημείωσε 14 τέρματα.

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ - ΔΡΑΜΑ 26-30 (12-17 ημίχρονο)

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ: Σεβελέβ 1, Ζβάνια, Τζίμπουλας 3, Τσέγιοβιτς, Χιόνης, Μούγιτς 4, Μάλλιος 8, Χατζηκωνσταντίνου, Κωστούλας, Αναγνωστόπουλος 3, Σιατιρλής, Μάνθος 2, Τσερνικάου 1, Πατασούρι, Κρεμαστιώτης, Ροντρίγκες 4

ΔΡΑΜΑ: Καφαντάρης, Μπουγκαρίνοβιτς, Νίκολιτς 7, Κοβογλανίδης, Κοτσαμαρίκογλου, Πολύδωρος, Τορνικίδης, Τόσκας 14, Παπάζογλου 1, Καβάζης, Γκαμότσος, Δεμερτζίδης, Παπαδόπουλος 5, Κρανιώτης, Σίνα 3

Διαιτητές: Μπεκίρι - Κρασνίκι (Κόσοβο), Δίλεπτα: 7-3 (Αποβολή: Tζίμπουλας, 54:16, τρίτη δίλεπτη), Πέναλτι: 2/5-1/2