Ήρωας ο Μπάτζιος για την Πυλαία, που... έσπασε το ρόδι στα τελευταία δύο δευτερόλεπτα κόντρα στον Φίλιππο Βέροιας - greekhandball.com

Με σουτ του αθλητή της Πυλαίας, Μπάτζιου, στο 59:58 της εκτός έδρας αναμέτρησης με αντίπαλο τον Φίλιππο Βέροιας, οι Θεσσαλονικείς πέτυχαν την πρώτη τους νίκη στο Πρωτάθλημα της Handball Premier.

Η Πυλαία προηγούνταν σε όλη την διάρκεια του αγώνα, ο Φίλιππος πλησίασε στο ένα τέρμα (15-16) διαφορά στο 45ο λεπτό, ισοφάρισε σε 19-19 δευτερόλεπτα πριν από το φινάλε, όμως το γκολ του 22χρονου πίβοτ έκρινε το ματς.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ - ΠΥΛΑΙΑ 19-20

Τα πεντάλεπτα: 0-2, 1-4, 2-5, 4-5, 5-8, 7-10 (ημίχρονο), 9-11, 12-15, 15-16, 16-18, 17-19, 19-20

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ: Κριούτσκοφ, Κωστακίδης 7, Μούγιτς 3, Άγκοβιτς, Καραγιοβάνης, Ατσίμοβιτς 3, Μίρβοβιτς, Φιλόσογλου, Κουκουτσίδης 1, Ρίζος, Στανκίδης, Παπαδόπουλος 3, Παπαγιάννης 1, Κυριακίδης, Εμμανουήλ 1, Λυκοστράτης

ΠΥΛΑΙΑ: Mπαμπατζανίδης, Ζαφείρης 2, Αντωνιάδης 2, Μέτσης 2, Ελευθεριάδης 2, Τσαμεσίδης 1, Γιαννακίδης, Κουκμίσης Κ., Τριανταφυλλίδης 2, Πεχλιβάνης, Μπάτζιος 4, Αλεξανδρίδης 3, Παπαγεωργίου 1, Αλατσατιάνος 1, Γιαννακόπουλος, Λασκαρούδης

Διαιτητές: Πατιός - Τσιάνας, Δίλεπτα: 3-4, Πέναλτι: 2/3-0/1