Δύσκολα... πέρασε από την Σαλαμίνα ο Διομήδης Άργους - greekhandball.com

Δύσκολα... πέρασε από την Σαλαμίνα ο Διομήδης Άργους

Η Σαλαμίνα αποδείχθηκε... σκληρό καρύδι στο σημερινό παιχνίδι κόντρα στον Διομήδη Άργους, ο οποίος ωστόσο κατάφερε να κάμψει την αντίστασή της και τελικά να επικρατήσει με 25-29.

Οι Αργίτες προηγούνταν στα πρώτα λεπτά του αγώνα, όμως στο 20ο λεπτό οι νησιώτες ισοφάρισαν σε 9-9 και στην συνέχεια η πλάστιγγα έγειρε υπέρ τους, με αποτέλεσμα το ημίχρονο να λήξει 14-10.

Η Σαλαμίνα διατήρησε το προβάδισμα έως και το 40ο λεπτό, όμως προοδευτικά ο Διομήδης ανέλαβε τα ηνία, βρέθηκε μπροστά στο σκορ και τελικά κατέκτησε τους δύο βαθμούς.

ΣΑΛΑΜΙΝΑ - ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ 25-29

Tα πεντάλεπτα: 1-4, 3-8, 5-9, 9-9, 10-9, 14-10 (ημίχρονο), 15-14, 18-16, 19-19, 21-22, 23-25, 25-29

ΣΑΛΑΜΙΝΑ: Μπακαούκας, Κουτσόπουλος 5, Πετράκος 9, Τσαρπαλής, Κόρρος, Χιώτης, Τρούλος 3, Τσομπανίδης 1, Πασλής, Βασιλόπουλος, Φίλης 1, Σκυφτός, Χαραλάμπους 3, Δίπλαρος 2, Γεωργακόπουλος 1, Παπαδόπουλος

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ: Σεβέλεβ 3, Ζιβάνια, Τζίμπουλας 1, Τσέγιοβιτς 3, Μούγιτς 2, Μάλλιος 9, Χατζηκωνσταντίνου, Κωστούλας, Αναγνωστόπουλος 6, Σιατιρλής, Μάνθος 1, Τσερνικάου 1, Πατασούρι, Κρεμαστιώτης, Ροντρίγκες 3

Διαιτητές: Μερτινιάν - Μπράμου, Δίλεπτα: 6-7, Πέναλτι: 4/5-4/4