Ο ΠΑΟΚ ανέβασε... στροφές στο δεύτερο μέρος και επιβλήθηκε του Ζαφειράκη Νάουσας - greekhandball.com

Ανώτερος του Ζαφειράκη Νάουσας ήταν ο ΠΑΟΚ στο δεύτερο ημίχρονο του παιχνιδιού, το οποίο διεξήχθη σήμερα στη Νάουσα. Ο Δικέφαλος του Βορρά επικράτησε με 24-33 του αντιπάλου του και πέτυχε την τρίτη του νίκη σε ισάριθμες αναμετρήσεις (στην 2η αγωνιστική είχε ρεπό), στο πλαίσιο της 4ης στροφής της Handball Premier.

Oι φιλοξενούμενοι διατηρούσαν το προβάδισμα στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού, όμως ο πολύ ανταγωνιστικός Ζαφειράκης ισορρόπησε και τελικά πέρασε στην αντεπίθεση. Η ομάδα του Κώστα Δεληγιάννη προηγούνταν για 10 λεπτά (15ο - 25ο λεπτό), ωστόσο ο ΠΑΟΚ ανέκτησε το προβάδισμα και οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια με σκορ 13-16.

Στην επανάληψη, οι Θεσσαλονικείς ανέβασαν στροφές, αύξησαν σταδιακά τον δείκτη του σκορ και έφτασαν στην νίκη.

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ - ΠΑΟΚ 24-33

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 5-5, 8-7, 10-9, 12-11, 13-16 (ημίχρονο), 14-19, 16-22, 19-26, 21-30, 23-33, 24-33

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ: Καραμπέλκος, Τσαγκεράς, Ρότζιος, Θεοδωρόπουλος 10, Μπουμπουλέντρας, Τζουβάρας 1, Τσάτσας 2, Διδασκάλου 1, Λε Πεγιέ, Πίτος 4, Πινακούδης, Μπόλας 1, Κρέξης, Γαλίτης, Δασκαλόπουλος, Κανιζάι 4

ΠΑΟΚ: Γκιγκόφ 1, Δεληζάνος 1, Τσαμουρίδης 3, Παπάζογλου 5, Νικολαΐδης 2, Μέντουριτς 2, Αποστόλου 2, Μισαηλίδης 4, Μανωλούδης 1, Καβουσανάκης 1, Τριανταφυλλίδης 6, Γιορανίδης, Στογιάνοβιτς, Σεϊρεκίδης 3, Βελισσαρίου, Καραγκιοζόπουλος 2

Διαιτητές: Γράψας - Κυριακού, Δίλεπτα: 4-5, Πέναλτι: 5/5 - 0/0