Ισοπαλία μεταξύ Ακαδημίας Πάτρας και Ποσειδώνα Λουτρακίου - greekhandball.com

Ισοπαλία μεταξύ Ακαδημίας Πάτρας και Ποσειδώνα Λουτρακίου

Ισόπαλο με σκορ 25-25 έληξε το παιχνίδι Ακαδημία Πάτρας - Ποσειδών Λουτρακίου, για την 1η αγωνιστική της Α2 Ανδρών (1ος όμιλος - Α' υποόμιλος).

Οι δύο ομάδες βρίσκονταν κοντά στο σκορ σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης. Η Ακαδημία ξέφυγε με 3 γκολ διαφορά στο 40ο λεπτό, όμως ο Ποσειδών έφερε και πάλι το ματς στα ίσα και τελικά το παιχνίδι οδηγήθηκε στην ισοπαλία.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΑΤΡΑΣ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ 25-25

Τα πεντάλεπτα: 3-3, 4-4, 6-7, 9-8, 11-9, 13-12 (ημίχρονο), 15-14, 19-16, 19-19, 21-21, 24-23, 25-25

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΑΤΡΑΣ: Διαμαντόπουλος, Πάντος 1, Κάκκας, Παναγιωταρόπουλος 6, Στραβομύτης 2, Παπαγιαννόπουλος Χ. 1, Παπαγιαννόπουλος Α. 3, Γεωργίου 2, Ανδριόπουλος, Ρουσόπουλος 1, Παπακωστόπουλος, Τόμοβιτς, Παπαχαραλάμπους, Μπεκιάρης, Μάρκοβιτς 1, Κολλύρης 8

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ: Αικατερίνης 5, Παντελέων, Γκίκας 5, Τυφτικίδης 2, Καραβάς, Μπαλασινός, Φίλης, Χαζούπης, Χατζηκωνσταντίνου Ν. 7, Χατζηκωνσταντίνου Α. 2, Παλαιολόγος, Βασιλειάδης 3, Πολυχρονάτος 1, Ρουμελιώτης

Διαιτητές: Ρήτας - Τόλιος, Δίλεπτα: 6-4, Πέναλτι: 3/3-0/3