Πρεμιέρα με το... δεξί για τον ΑΟ Κοζάνης - greekhandball.com

Πρεμιέρα με το... δεξί για τον ΑΟ Κοζάνης

Ο ΑΟ Κοζάνης κατάφερε να επικρατήσει του Αλέξανδρου Αξιούπολης, εκτός έδρας, με 30-28 στην πρεμιέρα της Α2 Ανδρών (2ος όμιλος - Α' υποόμιλος). Οι φιλοξενούμενοι προηγούνταν σε όλη την διάρκεια του πρώτου μέρους, το οποίο ολοκληρώθηκε με σκορ 9-13. Στα πρώτα λεπτά της επανάληψης διηύρυναν το προβάδισμά τους, όμως το ιδιαιτέρως αξιόμαχος σύνολο της Αξιούπολης πέτυχε να μειώσει στα τρία τέρματα διαφορά (20-23) στο 50ο λεπτό. Ωστόσο, η ήττα για την ομάδα του Ρήγα Παπαρήγα δεν αποφεύχθηκε από τον ανώτερο στο σημερινό παιχνίδι ΑΟ Κοζάνης.

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΞΙΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΚΟΖΑΝΗΣ 28-30

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 2-4, 2-5, 4-7, 5-9, 9-13 (ημίχρονο), 10-16, 14-19, 15-21, 20-23, 23-27, 28-30

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΞΙΟΥΠΟΛΗΣ: Παπαρήγας, Στεφανίδης, Καλπακίδης 8, Τσορλίνης Χ., Ζιάρας 2, Κουρούπης 9, Τουλκερίδης 1, Παπαρίδης, Καρακασίδης, Κέφαλος 2, Γιουβανάκης, Μουτούδης 1, Καϊσίδης, Τσορλίνης Τ. 5, Θεοχαρίδης, Κουρούπης

ΑΟ Κοζάνης: Χαντζιάρας 4, Καραγεωργίου 6, Στεργιούλας 3, Βιτολάρης 1, Καλόθεος, Παπαχρήστου 4, Αδάμ 5, Μαυρίδης, Τραγιάς, Κοτανίδης, Τσαναξίδης 5, Σιδέρης, Γκούμπερι 2, Πασχαλίδης, Παπαστέργιος

Διαιτητές: Bαγγελτζίκης - Τορνικίδης, Δίλεπτα: 5-8, Πέναλτι: 3/6-4/5