Νικηφόρο ξεκίνημα για τον ΓΑΣ Κιλκίς - greekhandball.com

Νικηφόρο ξεκίνημα για τον ΓΑΣ Κιλκίς

Νίκη (20-25) με ανατροπή του σκορ πέτυχε ο ΓΑΣ Κιλκίς επί της Ασπίδας Ξάνθης στο σημερινό παιχνίδι μεταξύ των δύο ομάδων, στην Ξάνθη, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών (2ος όμιλος - Β' υποόμιλος).

Οι γηπεδούχοι είχαν το προβάδισμα στα πρώτα 20 λεπτά της αναμέτρησης, όμως η ομάδα του Κιλκίς κατάφερε να ισορροπήσει στο ματς και τελικά να προηγηθεί, με αποτέλεσμα το πρώτο μέρος να ολοκληρωθεί με υπέρ της σκορ 9-11.

Στο 50ο λεπτό, ο ΓΑΣ Κιλκίς βρισκόταν με 5 γκολ μπροστά στο σκορ (14-19), η Ασπίδα Ξάνθης μείωσε σε 18-20 στο 55ο λεπτό, όμως δεν μπόρεσε να πάρει βαθμό.

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ - ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ 20-25

Τα πεντάλεπτα: 3-0, 4-1, 5-4, 6-5, 7-7, 9-11 (ημίχρονο), 10-13, 11-16, 12-16, 14-19, 18-20, 20-25

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ: Αγαθόνικος 3, Ακτενίζογλου, Βασιλακόπουλος, Θεοδωρόπουλος 7, Λευθέρης, Λιόντος 3, Μαρκοπουλιώτης 2, Μόσχος, Μπέτζιος, Ναθαναηλίδης 2, Πατσατζής, Σαληόγλου, Φραγκούλης 3, Χαραλαμπάκης

ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ: Kυπραίος 6, Χοτζούδης 1, Μαυρόπουλος Χ. 1, Μαυρόπουλος Β. 1, Βαφειάδης 1, Τοκατζόγλου 6, Φαχουρίδης Α., Γιαβασίδης Δ. 1, Γιαβασίδης Α., Ιλέρης 1, Φαχουρίδης Σ. 2, Δημάκης 5, Καριοφύλλης, Καρβουνίδης

Διαιτητές: Σαπανίδης - Ηλιάδης, Δίλεπτα: 6-3, Πέναλτι: 3/3-4/5