Mε το δεξί ο Δούκας, που επικράτησε του Άρη Νίκαιας - greekhandball.com

Mε το δεξί ο Δούκας, που επικράτησε του Άρη Νίκαιας

Νίκη με 31-22 επί του Άρη Νίκαιας, στο «Δαΐς», πέτυχε ο Δούκας στην 1η αγωνιστική της Handball Premier.

Οι Κυανόλευκοι ήταν ανώτεροι σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης. Στο 20ο λεπτό, παρ' όλα αυτά, οι γηπεδούχοι είχαν «εύθραυστο» προβάδισμα, καθώς προηγούνταν με μόλις ένα τέρμα διαφορά (11-10), ωστόσο το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με υπέρ τους σκορ 16-13. Η ομάδα της Νίκαιας βρισκόταν κοντά στο σκορ έως και το 50ο λεπτό, όμως στα τελευταία δέκα λεπτά του αγώνα η «ψαλίδα» άνοιξε και τελικά ο Δούκας κατέκτησε τους πρώτους του δύο βαθμούς.

ΔΟΥΚΑΣ - ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 31-22

Tα πεντάλεπτα: 3-1, 6-3, 9-7, 11-10, 14-11, 16-13 (ημίχρονο), 18-15, 20-17, 23-21, 23-21, 28-22, 31-22

ΔΟΥΚΑΣ: Χαριτωνίδης, Παπαδάκης, Τσιγαρίδας 6, Κοβάνης 1, Αποστολίδης 1, Γερουλάνος 1, Νικολίνταης, Αναστασίου, Πάνου 4, Μπατής, Γιάντσα 3, Ντούνης 2, Τζανιδάκης, Κολλύρης 1, Γιόσμου 5, Στεφανίτσης 7

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ: Τζανακάκης, Ταουσάνης 4, Βλάχος 4, Μελετάκος Γ. 3, Αλωπούδης, Μελετάκος Δ. 2, Τζάνος, Τζώρτζης 1, Ασβεστάς, Χουρσουντιάν 3, Ζιβούλοβιτς 1, Γραμματικόπουλος, Τζουβάρας 2, Βελαώρας 1, Τσάνινος, Τσαμούρης 1

Διαιτητές: Σκλαβενίτης - Τόλιος, Δίλεπτα: 5-4, Πέναλτι: 2/4 - 2/5