Με guest star την Βασιλείου, το Καματερό πέρασε νικηφόρα από τον Βύρωνα - greekhandball.com

Με guest star την Βασιλείου, το Καματερό πέρασε νικηφόρα από τον Βύρωνα

Σπουδαία νίκη για το Καματερό απέναντι στον Αθηναϊκό, εκτός έδρας, με 24-22.

Η ομάδα του Μενέλαου Δανήλου, με 10 γκολ από την πολύπειρη Καζάκη, η οποία δίνει πολύτιμη βοήθεια στα 35 της και άλλα 5 από την 20χρονη Βασιλείου, που επανεμφανίσθηκε μετά από καιρό ως ''έκπληξη '' που ετοίμαζε ο προπονητής του Καματερού, είχε περισσότερες λύσεις και επιλογές στα κρίσιμα σημεία και έφθασε στο διπλό.

Το ματς ήταν αμφίρροπο έως το 45΄, με πολλά σουτ από την περιφέρεια, αποκρούσεις, διεκδικήσεις και λάθη, αλλά το Καματερό κράτησε την διαφορά των 2-3 τερμάτων που δημιούργησε, έως το τέλος, με συνέπεια να επιβληθεί εντέλει του δυνατού αντιπάλου του.

Αξιέπαινη προσπάθεια και από τις δύο ομάδες, σε μία συνάντηση η οποία κρίθηκε στις λεπτομέρειες.    Οι νεοαποκτηθείσες Νούσια, Σιαβαρλή και Μάγκου έβαλαν 17 από τα 22 τέρματα του Αθηναϊκού που δεν πήρε αυτή την φορά ουσιαστική βοήθεια στο σκοράρισμα από την Τζούρισιτς ( 1 γκολ στο ενεργητικό της ).

Τα πεντάλεπτα : 1-2, 2-3, 5-4, 8-6, 9-8, 10-10 ( ημίχρονο ), 12-12, 13-13, 15-16, 17-20, 19-22, 22-24.

Διαιτητές : Σκλαβενίτης-Τόλιος

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ  (Τζουανόπουλος): Κοτσαμπουϊκίδου, Δημακέα, Μακρόγλου 2, Σιαρβαρλή 5, Τζούρισιτς 1, Παπουτσιδάκη 1, Φάζου, Κούρου, Λάσκου, Κατσαλήρου, Μητροπούλου, Νούσια 7, Μάγκου 5, Γεμελιάρη, Παπαδημοπούλου 1, Συκιωτάκη.

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (  Δανήλος): Παπαδοπούλου, Δαμάσκου , Καζάκη 10, Ψαριώτη, Καραμάνου 1, Κοτσόνου, Χριστοπούλου 4, Αλιφιέρη, Ρούσου 1, Φακίνου, Σπυροπούλου 2, Χατζηαργυρού , Καντσούρα, Ψαρρή, Βασιλείου 5.