Οι καλύτεροι του Πανελληνίου Παίδων και η ιδανική επτάδα !
Ο Θεόφιλος Βάτης, μέλος του Δ.Σ. του Δούκα εδώ και 31 χρόνια, προχώρησε στην απονομή του Πρωταθλητή Δούκα, ο Δημήτρης Σταυρακάκης βράβευσε τον δεύτερο Διομήδη και ο Τάκης Μελετάκος τον τρίτο Αρη Νίκαιας.
MVP της διοργάνωσης αναδείχθηκε ο Παναγιώτου ( Δούκας ), καλύτερος αμυντικός ο Κολεζάκης ( Δούκας ) και στην ιδανική επτάδα συμπεριλήφθησαν :
Τερματοφύλακας Ρασπίτσος ( Αρης Νίκαιας ), αριστερός εξτρέμ Κωστούλας ( Διομήδης ), αριστερός ίντερ Χατσατουριάν ( Δούκας ), πλέϊ μέϊκερ Μουμτζιδέλης ( Αερωπός ), δεξιός εξτρέμ Μπατής ( Δούκας ), δεξιός ίντερ Χιόνης ( Διομήδης ), πίβοτ Γιαννούσης ( Αερωπός ).
Τις βραβεύσεις πραγματοποίησαν ο Παναγιώτης Ιατρούδης για τον MVP και τον καλύτερο αμυντικό, ο Δημήτρης Σκάρλος για τον καλύτερο τερματοφύλακα, ο Στέλιος Αλεπουδέας για τον καλύτερο αριστερό και τον καλύτερο δεξιό εξτρέμ, ο Γρηγόρης Χατσατουριάν για τον καλύτερο αριστερό ίντερ
Ο καλύτερος πλέϊ μέϊκερ και ο καλύτερος πίβοτ είχαν ήδη παραλάβει τις πλακέτες τους, καθώς, έπρεπε να αναχωρήσουν με την αποστολή της ομάδας τους.
Η βράβευση των διαιτητών έγινε από τον Κωνσταντίνο Αλεξίου.
No comments
Post a Comment