Στη '' σύγκρουση '' των Βασιλέων, πατρική επικράτηση σε όμορφο αγώνα στα Γιαννιτσά... - greekhandball.com

Ο Φίλιππος Βέροιας, σε πολύ όμορφο παιχνίδι, κατάφερε να καταβάλλει εκτός έδρας τον Μέγα Αλέξανδρο Γιαννιτσών με 30-28 σε συνάντηση για το πρωτάθλημα Κορασίδων.

Στην αναμέτρηση των Μακεδόνων Βασιλέων, πατέρα και γιού, Φίλιππος και Μέγας Αλέξανδρος συνεισέφεραν με ανταγωνιστικό ρυθμό, με τις φιλοξενούμενες να ξεφεύγουν στο σκορ στο 40΄ και να φθάνουν στη νίκη, παρά την αντίδραση των γηπεδούχων στα τελευταία λεπτά.

Τα πεντάλεπτα : 3-2, 5-3, 7-3, 8-7, 11-10, 11-10 ( ημίχρονο ), 14-14, 15-20, 18-23, 21-25, 24-27, 28-30.

Διαιτητής : Παπαδόπουλος

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ  ( Σαράφης ) :  Πατσάνη 7, Πέγιου 8, Βακαλάκη, Καραφύλλια 5, Γαζή, Χειμώνα 3, Παπαδοπούλου 4, Καλφοπούλου 1, Αϊβαζίδου, Δήμτση.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ ( Χαραλαμπίδης ) : Παπαδοπούλου 3, Νικολοπούλου 9, Καραμήτσου, Τζουβάρα, Τσαγκέρα, Σγουρού 5, Χουδαβέρογλου , Παναγιωτίδου, Δημητρίου, Βακαλφώτη 6, Σιαράφη 1,  Θεοδωρίδου 2, Σμυρίδου, Παππά, Γιαννοπούλου 4.