Παυλίδης: «Θα κρατήσω το πρώτο μέρος, στο δεύτερο μπλοκάραμε - Πιο δίκαιο να πηγαίναμε στην παράταση» - greekhandball.com

Η Βέροια 2017 μπλόκαρε στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά παρ' όλα αυτά θα ήταν πιο δίκαιο το ματς κόντρα στον ΠΑΟΚ (24-26) να οδηγηθεί στην παράταση, δήλωσε στο greekhandball.com ο προπονητής της ομάδας της Ημαθίας, Τεό Παυλίδης, μετά τον τελικό του Κυπέλλου Γυναικών, την ημέρα των γενεθλίων του.

Ανέφερε: «Θα κρατήσω το πρώτο μέρος, γιατί στο δεύτερο μπλοκάραμε και ειδικά όταν ο αντίπαλός μας είχε παίκτρια λιγότερη. Δεν πετύχαμε γκολ σε σημεία που έπρεπε, μοιραία ο ΠΑΟΚ ξέφυγε στο σκορ. Προσπαθήσαμε να καλύψουμε την διαφορά, αλλά δεν τα καταφέραμε. Η απόδοση και των δύο ομάδων ήταν μοιρασμένη στην διάρκεια του αγώνα, πιο δίκαιο θα ήταν να πάμε στην παράταση. Συγχαρητήρια στον ΠΑΟΚ, μπροστά μας έχουμε το Πρωτάθλημα.