Live : Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών-Εθνικός Κοζάνης ( Ημίχρονο 17-12 ) Τελικό 34-28 - greekhandball.com

Το greekhandball.com   κοντά σας και για τον αγώνα του Μέγα Αλέξανδρου Γιαννιτσών με τον φιλοξενούμενο του Εθνικό Κοζάνης.
Με 4 γκολ από την Χρυσή Τροχίδου και από 1 από την Ελίνα Τροχίδου και από την Πέγιου, ο Μέγας Αλέξανδρος προηγήθηκε με 6-1 του Εθνικού Κοζάνης στο ξεκίνημα του αγώνα.
Ασταμάτητες η Χρυσή και η Ελίνα Τροχίδου σημειώνουν από ακόμα 2 γκολ και οι γηπεδούχες είναι μπροστά με 10-4 στο σκορ.
Είμαστε, πλέον, στο 14΄
Η διαφορά διευρύνεται στο 13-6
Μπροστά στο σκορ με 15-8 η ομάδα των Γιαννιτσών
Τάϊμ άουτ στο παιχνίδι
Με 16-12 προηγείται τώρα ο Μέγας Αλέξανδρος καθώς μείωσε και πλησίασε στο σκορ ο Εθνικός Κοζάνης
Μένει ένα λεπτό ώστε να τελειώσει το ημίχρονο
17-12 και τέλος πρώτου μέρους
Ξεκίνησε η επανάληψη στα Γιαννιτσά
20-15 μπροστά στο σκορ η ομάδα του Κύρου Σαράφη, ο Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών, σε ένα ανοικτό και θεαματικό ματς
Στο 38΄ 21-15
Στο 21-17 μείωσε ο Εθνικός Κοζάνης και τάϊμ άουτ από τον Μέγα Αλέξανδρο Γιαννιτσών
Μειώνει σε 22-19 ο φιλοξενούμενος Εθνικός