Δίκαιη ισοπαλία στην Νάουσα μεταξύ Ζαφειράκη και Φιλίππου Βέροιας - greekhandball.com

Δίκαιη ισοπαλία στην Νάουσα μεταξύ Ζαφειράκη και Φιλίππου Βέροιας

Ισοπαλία (23-23) έληξε η αναμέτρηση μεταξύ του Ζαφειράκη Νάουσας και του Φιλίππου Βέροιας, στην έδρα του πρώτου. Το αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο με κριτήριο την απόδοση των δύο ομάδων, που παρουσίασαν καλή, σε γενικές γραμμές, εικόνα.

Ο Ζαφειράκης, που αγωνίστηκε με επετειακή εμφάνιση (με το παρακάτω λογότυπο), χάρη στα 200 χρόνια από την ελληνική επανάσταση, ήταν μπροστά στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης. Ωστόσο, αν και στο 50ο λεπτό προηγούνταν με 3 τέρματα διαφορά (20-17), απώλεσε το προβάδισμα και το παιχνίδι οδηγήθηκε, τελικά, στην ισοπαλία.

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ- ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 23-23

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 3-2, 5-4, 6-6, 9-7, 11-10 (ημίχρονο), 12-11, 14-13, 17-16, 20-17, 21-21, 23-23

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ: Μπουμπουλένδρας, Πιτάνιος, Πινακούδας, Μαυροδουλάκης 4, Βλάχος 1, Τσαγκέρας 3, Τζουβάρας, Ρότζιος 1, Πίτος 2, Θεοδωρόπουλος 10, Διδασκάλου, Τσάτσας 2, Μπίλιουρης, Δάιος, Γαλίτης, Μπόλας

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ: Παπαγιάννης, Κακαφίκας, Καραγιοβάνης, Στανκίδης, Κωστακίδης 9, Κριούτσκοφ, Παπαδόπουλος 3, Τριανταφυλλίδης 3, Ρίζος, Μούγιτς 3, Σόφρανατς 2, Φιλόσογλου, Τσαμήτρος, Χουλδαβέρογλου.

Διαιτητές: Τζαφερόπουλος- Νικολαΐδης, Δίλεπτα: 8-10 (Κόκκινη: 55:33, Παπαδόπουλος - τρία δίλεπτα), Πέναλτι: 5/5-3/4