«Αφεντικό» του αγώνα κόντρα στον Αερωπό Έδεσσας η Πυλαία, που επικράτησε στην έδρα της - greekhandball.com

«Αφεντικό» της αναμέτρησης με αντίπαλο τον Αερωπό Έδεσσας ήταν η Πυλαία, που επικράτησε εντός έδρας με 30-25.

Οι Θεσσαλονικείς βρίσκονταν σε όλη την διάρκεια του αγώνα μπροστά στο σκορ και μετά το 20ο λεπτό δεν απειλήθηκαν ποτέ ξανά ουσιαστικά. Μέχρι τότε, οι φιλοξενούμενοι είχαν καταφέρει απλώς να μειώσουν δύο φορές στο 1 τέρμα διαφορά (9-8, 10-9).

ΠΥΛΑΙΑ - ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 30-25

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 6-3, 7-5, 10-8, 13-10, 15-11 (ημίχρονο), 19-12, 20-15, 23-17, 25-21, 28-23, 30-25

ΠΥΛΑΙΑ: Ζαφείρης 8, Μπάτζιος 1, Τσόχας, Βραχιολίδης, Ελευθεριάδης 2, Κουκμίσης Ν. 3, Γιαννακίδης, Κουκμίσης Κ. 3, Ορφανουδάκης, Κωστακίδης, Αλεξανδρίδης, Παπαγεωργίου 7, Σκουφάς, Αλατσατιάνος 2, Ελέτα 1, Λασκαρούδης

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ: Αθανασίου 1, Μέτσης 1, Ρόμπης, Γάτσης, Μυσιρλίδης, Κράλλης 6, Κώστας Θ. 3, Μισαηλίδης 12, Μαυρόπουλος, Βαφείδης 1, Κώστας Στ., Καράτζιος, Μπούτκαρης 1, Μουμτζιδέλλης, Ιωαννίδης

Διαιτητές: Γράψας - Κυριακού, Δίλεπτα: 7-3 (Kόκκινη: Μουμτζιδέλης 14:02), Πέναλτι: 2/3-1/4