Δεληγιάννης: «Μας αφήνει πικρία το αποτέλεσμα» - greekhandball.com

Δεληγιάννης: «Μας αφήνει πικρία το αποτέλεσμα»

Πικρία αφήνει στον Ζαφειράκη Νάουσας η εντός έδρας ισοπαλία (23-23) με αντίπαλο τον Φίλιππο Βέροιας, τόνισε στο greekhandball.com ο προπονητής της ομάδας της Νάουσας, Κώστας Δεληγιάννης, ο οποίος πρόσθεσε ότι τα 10 τελευταία λεπτά της αναμέτρησης στοίχισαν στο σύνολό του.

Ανέφερε: «Το αποτέλεσμα μας αφήνει μια πικρία, διότι σε όλη την διάρκεια του αγώνα ήμασταν αυτοί που είχαμε τον έλεγχο του ρυθμού και του σκορ.

Στα 10 τελευταία λεπτά, η αναποτελεσματικότητά μας σε κρίσιμα σημεία απέναντι σ' έναν αρκετά καλό τερματοφύλακα (σ.σ. Κριούτσκοφ), σε συνάρτηση με την αποσυγκέντρωση, είχαν ως αποτέλεσμα να μην φτάσουμε στην νίκη.

Επίσης, θα ήθελα να δώσω πολλά συγχαρητήρια στους παίκτες μου, οι οποίοι φάνηκαν πολύ συγκεντρωμένοι για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι».