Άνετη νίκη για τα Βριλήσσια, με Πέρρο από τα παλιά - greekhandball.com

Άνετη νίκη για τα Βριλήσσια, με Πέρρο από τα παλιά

Έχοντας σε μεγάλη μέρα τον Γιώργο Πέρρο, ο οποίος ήταν καταλυτικός για την ομάδα του με 8 τέρματα, πιάνοντας το από εκεί που το... άφησε στην προηγούμενη θητεία του στην ομάδα, ο ΕΣΝ Βριλησσίων επικράτησε εύκολα με 31-22 της αξιόμαχης Νέας Ιωνίας. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν σημαντικό προβάδισμα από τα πρώτα λεπτά (5-2 στο 10ο λεπτό, 8-3 στο 15'), το οποίο διατήρησαν μέχρι την ανάπαυλα (14-9) και στην επανάληψη όχι μόνο δεν το απώλεσαν, αλλά κατάφεραν και να το αυξήσουν σταδιακά. Από την άλλη η Νέα Ιωνία στηρίχθηκε επιθετικά στις προσπάθειες του Παπουτσή (8 τέρματα), ο οποίος όμως... κουβαλούσε μόνος του το φορτίο στο σκοράρισμα.

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 5-2, 8-3, 10-5, 12-7, 14-9 (ημίχρονο), 17-12, 21-16, 23-18, 27-18, 29-20, 31-22

Δίλεπτα: 8-3, Πέναλτι: 1/2-4/6, Διαιτητές: Συρεπίσιος-Μερτινιάν

ΕΣΝ Βριλησσίων: Χαμπούρης, Ακάλεστος 6, Πέρρος 8, Όρκας 4, Σαλαμάς, Γλύκας, Χήνος 1, Αντωνιάδης, Νικολακόπουλος, Βάρζος, Βαμβακάς 5, Δημητρόπουλος 2, Μπεκιάρης 5, Αλεξανδρής, Σομπιρακούλ, Γκένας

ΟΦ Νέας Ιωνίας: Πανόπουλος, Ράμμος 3, Κούτσης 3, Καμπουράκης 3, Στεφανί, Μπίλος 1, Παπουτσής 8, Λάγιος, Μπένιας, Σκουλής, Γκλαβόπουλος, Δανέζης 3, Χρυσολώρας 1, Χριστόπουλος, Μπίλος, Αντωνόπουλος