Ισοπαλία με... κομμένη την ανάσα στη Νάουσα, μεταξύ Ζαφειράκη και Πυλαίας - greekhandball.com

Ισοπαλία με... κομμένη την ανάσα στη Νάουσα, μεταξύ Ζαφειράκη και Πυλαίας

Παιχνίδι για... γερά νεύρα ήταν αυτό μεταξύ του Ζαφειράκη Νάουσας και της Πυλαίας, στην έδρα του πρώτου. Η αναμέτρηση έληξε ισόπαλη (23-23), καθώς οι Θεσσαλονικείς σημείωσαν τρία τέρματα στα τελευταία πέντε περίπου λεπτά, δεν δέχθηκαν κανένα και έτσι οι δύο ομάδες κατέκτησαν από έναν βαθμό.

Τα δύο σύνολα συμβάδιζαν στο σκορ στη μεγαλύτερη διάρκεια του πρώτου μέρους, όμως οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να έχουν το προβάδισμα (10-12) στη λήξη του ημιχρόνου. Στη συνέχεια, ο Ζαφειράκης πέτυχε να πάρει «κεφάλι» στο σκορ και να διατηρήσει την θέση... οδηγού έως και μετά το 55ο λεπτό. Ωστόσο, οι παίκτες του Γιώργου Καρασαββίδη, με περίσσεια ψυχικά αποθέματα, αλλά και ενέργεια και πάθος έφτασαν σε μία πολύ σημαντική σε κάθε επίπεδο νίκη!

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ - ΠΥΛΑΙΑ 23-23

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 2-3, 4-4, 6-6, 8-8, 10-12 (ημίχρονο), 14-14, 16-15, 20-18, 21-19, 23-20, 23-23

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ: Κότσιφας, Μαυροδουλάκης 3, Ρότζιος 2, Θεοδωρόπουλος 4, Πίτος 1, Τσαγκεράς 2, Διδασκάλου, Τσάτσας 2, Ραντίσεβιτς, Τζουβάρας, Βλάχος 6, Μπουμπουλέντρας 1, Πετρίδης,Πινακούδης, Μάτοβιτς 2, Πιτανιος

ΠΥΛΑΙΑ: Ζαφείρης, Μπάτζιος, Βραχιολίδης, Σουλάνης, Κουκμίσης Ν. 3, Γιαννακίδης, Κουκμίσης Κ., Ορφανουδάκης, Μούγιτς 7, Αλεξανδρίδης 3, Παπαγεωργίου 2, Πιστόλας, Αλατσατιανός, Ελέτα 4, Νταμιάνοβιτς 4, Λασκαρούδης

Διαιτητές: Τόλιος - Λινάρδος, Δίλεπτα: 7 - 8 (Κόκκινη: Μπάτζιος - 53:35 για επικίνδυνο παιχνίδι, δεν κρατήθηκε δελτίο), Πέναλτι: 4/6 - 4/5