Απέδρασε με το "διπλό" από την Πάτρα ο ΓΣ Παπασιδέρης - greekhandball.com

Απέδρασε με το "διπλό" από την Πάτρα ο ΓΣ Παπασιδέρης

Την παρθενική του νίκη στο πρωτάθλημα της Α2 Ανδρών πανηγύρισε σήμερα ο ΓΣ Παπασιδέρης που πήρε σημαντικό "διπλό" στην Πάτρα, απέναντι στην Ακαδημία. Η αναμέτρηση είχε συνεχείς διακυμάνσεις στο σκορ, με τους γηπεδούχους να  καταφέρουν να πάρουν βραχεία κεφαλή (9-6 στο 25'), η οποία όμως αποδείχτηκε... παρωδική, αφού μέχρι την ανάπαυλα αυτή είχε... σβηστεί (10-10). Το παιχνίδι παρέμεινε ντέρμπι και στο 2ο ημίχρονο (17-17 στο 45' και 19-19 στο 50'), με τους φιλοξενούμενους να αποδεικνύονται ψυχραιμότεροι στο τέλος και να παίρνουν τη νίκη.

Τα πεντάλεπτα: 1-1, 3-2, 5-6, 8-6, 9-6, 10-10 (ημίχρονο), 13-12, 15-14, 17-17, 19-19, 20-21, 23-24

Δίλεπτα: 7 (1 κόκκινη, 48:36)- 6 Πέναλτι: 2/4- 4/4, Διαιτητές: Φωκίτης – Γιαβρούτας

ΑΚΑΔΗΜΙΑ: Πάντος 2, Στραβομύτης 2, Παπαγιαννόπουλος Χ. 1, Παπαγιαννόπουλος Αλ. 3, Γεωργίου 4, Αγγελακόπουλος, Ρουσσόπουλος, Μπισκανάκης, Τόμοβιτς 2, Ζάγκας 2, Μπεκιάρης, Ευθυμίου, Μάρκοβιτς 2, Μεταξάς, Κωνσταντάκης 2, Κολλύρης 3

ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ: Τσιβρανίδης, Νομικός 4, Βλαχάκης 1, Πέρρος 5, Σουρλαντζής, Φακίνος, Βλάχος 6, Παύλου, Κορδογιάννης, Δεληκούρας 5, Καββάλος, Μπότσαρης 3, Τσεβάς, Παπασπύρου