Χατζηγιάννης: "Δεν αφήσαμε περιθώρια αντίδρασης στον Πανιώνιο" - greekhandball.com

Χατζηγιάννης: "Δεν αφήσαμε περιθώρια αντίδρασης στον Πανιώνιο"

Νίκη ψυχολογίας ήταν για τον Πανελλήνιο η εύκολη εντός έδρας νίκη του επί του Πανιωνίου (27-13), ανέφερε ο Χάρης Χατζηγιάννης μιλώντας στο greekhandball.com, τονίζοντας παράλληλα ότι η ομάδα του, στο πρώτο ημίχρονο δεν άφησε κανένα περιθώριο στον αντίπαλο για να αμφισβητήσει την υπεροχή της, "χτίζοντας" έτσι τις βάσεις για την τελική επικράτησή της.

Δήλωσε: "Ήταν ένα γρήγορο παιχνίδι με δυνατά μαρκαρίσματα. Πατήσαμε δυνατά στο γήπεδο απ' το πρώτο λεπτό και δεν αφήσαμε περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο, γεγονός που φαίνεται και από το σκορ του ημιχρόνου. Στο δεύτερο μισό, ωστόσο, κάναμε κάποια λάθη σε άμυνα και επίθεση. Κρατάμε ότι η δουλειά στις προπονήσεις φαίνεται στο γήπεδο, τα λάθη γίνονται για να διορθωθούν. Ο Πανιώνιος ήταν αξιόμαχος αντίπαλος, μια νεανική ομάδα σαν κι εμάς, που δεν σταμάτησε να τρέχει ούτε λεπτό. Ήταν σίγουρα μια νίκη ψυχολογίας, ειδικά υπό τις συνθήκες αβεβαιότητας που δοκιμάζουν το ελληνικό χάντμπολ και τον ερασιτεχνικό αθλητισμό".