Εύκολη νίκη, με ομαδική δουλειά για τη Βέροια 2017 - greekhandball.com

Εύκολη νίκη, με ομαδική δουλειά για τη Βέροια 2017

Χωρίς να συναντήσει δυσκολίες, η Βέροια 2017 "πέρασε" από τα Γιαννιτσά, επικρατώντας με 18-34 του Μέγα Αλέξανδρου, κάνοντας το 3/3 στο τρέχον Πρωτάθλημα της Α1 Γυναικών. Οι φιλοξενούμενες μπήκαν από την αρχή συγκεντρωμένες, επέβαλαν τον ρυθμό τους και με "όπλο" τους την πολυφωνία στο σκοράρισμα, κατάφεραν να πάρουν διαφορά ασφαλείας από τα πρώτα λεπτά, φέρνοντας το παιχνίδι στα μέτρα τους. Από την άλλη, η γηπεδούχος ομάδα έβγαλε περισσότερη αντίδραση, τουλάχιστον επιθετικά, στο δεύτερο ημίχρονο. Ξεχώρισε η Ελευθερία Τροχίδου που σημείωσε 8 τέρματα και αναδείχθηκε πρώτη σκόρερ της αναμέτρησης.

Τα πεντάλεπτα: 0-2, 1-5, 2-8,  2-12, 3-14, 3-18 (Ημίχρονο) 8-20, 10-22, 12-24, 13-27, 14-29, 18-34

Δίλεπτα: 3-3, Πέναλτι: 4/6-1/2 Διαιτητές: Μαζαντζίδης-Λάσκαρης

Μ. Αλέξανδρος: Πυριτίδου 1, Τροχίδου Χ. 3, Τροχίδου Ε. 8, Κοτζαχρήστου, Πλιόγκα, Πατσάνη, Παπαδοπούλου Γ., Μαντζίρη, Πέγιου Γ. 1, Τρελοπούλου, Αναστασίου 1, Τομιδου 4, Παπαδοπούλου

Βέροια 2017: Κερλίδη 3, Εμμανουηλίδου 4, Τζούρισιτς 2, Καραμπατζάκη 1, Ανθίτση 6, Ντε Ουβέιρα, Ζενέλι 2, Κωστοπούλου 6, Ανδρονικίδου, Γεωργιάδου, Χοτολουρίδου, Κάμπο 5, Λύτρα, Νούσια 2, Βασιλειάδου 3, Ταλαβερίδου