LIVE : Σαλαμίνα- Αρης Νίκαιας Olympic Diagnostic Αποτέλεσμα : 19-27 ( Ημίχρονο 8-11 ) - greekhandball.com

Καλησπέρα σας.

Το greekandball.com  είναι κοντά σας ώστε να σας μεταφέρει live την εξέλιξη του αγώνα της Σαλαμίνας με τον Αρη Νικαίας Olympic Diagnostic.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων :

ΣΑΛΑΜΙΝΑ ( Αλάϊσκας ) : Μανούσος, Χ.Μπακαούκας, Γ,Μπακαούκας, Δίπλαρος, Χρηματόπουλος, Πετράκος, Tρούλος, Κόρρος,  Βασιλόπουλος, Γεωργακόπουλος, Παπαδόπουλος, Τσομπανίδης, Αποστολίδης, Χαραλάμπους, Χιώτης, Τσαρπαλής.

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ( Γρηγοράκης ) : Τζάνος,  Μπάρμπας, Αθανασίου,  Ακερμανίδης, Χουρσουντιάν,  Χελιώτης,  Αποστολόπουλος, Βλάχος, Γ.Μελετάκος,  Δ.Μελετάκος, Γραμματικόπουλος,  Μαλανδρένιας,  Ταουσάνης, Τζανακάκης, Τόμσον,  Τσάνινος.

Διαιτητές : Χρηστίδη-Παπαματθαίου ( παρατηρητής Ανταλής )

Το παιχνίδι  ξεκινά στη Σαλαμίνα, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος :

0-1 ο Αρης Νικαίας με τον Τόμσον

Ισοφάριση με τον Χριστόφορο Μπακαούκα στην επιστροφή του στη μεγάλη κατηγορία.

1-2 ο Χουρσουντιάν για τους φιλοξενούμενους

Ακόμα ένα τέρμα από τον νεοαποκτηθέντα από την Ακαδημία των Σπορ, Τόμσον, για το 1-3 από τον Αρη.

Στο 7.33 έχασε πέναλτυ για την Σαλαμίνα ο Χ.Μπακαούκας

Παραμένει το προβάδισμα για τον Αρη Νίκαιας με 1-3.

Και στο 9΄ το 1-4 από τον Δ.Μελετάκο.

Το άγχος της πρεμιέρας, είναι φανερό ότι επηρεάζει περισσότερο τους γηπεδούχους που δεν βρίσκουν τις λύσεις που θα ήθελαν, λόγω νευρικότητας.

Καλή άμυνα και υπομονή στις επιλογές από τον Αρη.

Τάιμ άουτ στο 17.49΄΄ από τον Αρη Νικαίας

Ακόμα ένα γκολ από τον Χ.Μπακαούκα ο οποίος σημείωσε το 5-6.

Η διαφορά των τριών τερμάτων περιορίσθηκε στο ένα για τον φιλοξενούμενο Αρη.

Και η ανατροπή για την Σαλαμίνα, με τον Χ.Μπακαούκα, που ισοφάρισε σε 6-6.

Πέντε από τα έξι γκολ της νησιωτικής ομάδας, σημειώθηκαν από τον Χ.Μπακαούκα, που αναδεικνύεται σε πρωταγωνιστή της αναμέτρησης.

Φθάσαμε στο 20΄.

Τάϊμ άουτ στο 20.24΄΄

O Ακερμανίδης το 6-7 στο 21΄

Πέναλτυ για τον Αρη με τον Δ.Μελετάκο στο 23΄

Και 6-8 μπροστά ο Αρης στο σκορ

Στο 25.25΄΄ ακόμα ένα γκολ από τον Χ.Μπακαούκα και 7-8.

Τρίτο γκολ στο ματς από τον Ακερμανίδη και 7-9 ο Αρης που έχει πάρει και πάλι το προβάδισμα

Ο Βλάχος σκόραρε για τον Αρη, ο οποίος ξέφυγε με διαφορά 3 γκολ

Στο 28.35΄΄ Σαλαμίνα-Αρης Νικαίας 7-10

Είμαστε στο 29.42 και κέρδισε πέναλτυ η Σαλαμίνα με τον Χ.Μπακαούκα, που σκόραρε για το 8-10.

Το ημίχρονο έκλεισε με 8-11 για τον Αρη, με σκόρερ τον Δ.Μελετάκο, ο οποίος σημείωσε το τελευταίο τέρμα στα πρώτα 30 λεπτά.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στη Σαλαμίνα

8-12 για τον Αρη από τον Βλάχο

Η διαφορά είναι η μεγαλύτερη στο παιχνίδι

Γκολ από τον τερματοφύλακα Μπάρμπα και τον Βλάχο για τον Αρη,  όπως και από τον Πετράκο της Σαλαμίνας και 9-14 στο 34.49'' για τον Αρη, που διευρύνει το προβάδισμα του.

Γκολ με πέναλτι από τον Μπάρμπα και 9-15 ενώ ο Πετράκος πέτυχε το 10-15

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Αρης μπήκε δυναμικά όπως και στο πρώτο και πλέον έχει τον έλεγχο του αγώνα, με τον Χ.Μπακαούκα να αδυνατεί προς το παρόν να βρεί τρόπο ώστε να σκοράρει

Σκόραρε ο Τσάνινος για το 10-16 του Αρη

Στο 39.11΄΄ οι Νικαιώτες έχουν πάρει διαφορά 6 τερμάτων από την νεοφώτιστη Σαλαμίνα

Ο Δ.Μελετάκος το 10-17 για τον Αρη που απομακρύνεται, πλέον, με διαφορά 7 τερμάτων από τη Σαλαμίνα

Στο 41.05΄΄ η Σαλαμίνα χρειάζεται να κάνει αντεπίθεση διαρκείας ώστε να μπεί και πάλι στο παιχνίδι

Ο Χελιώτης πραγματοποίησε το 10-18 για τον Αρη που δεν δείχνει να απειλείται ουσιαστικά από την Σαλαμίνα, παρά την μαχητικότητα των αντιπάλων της

Δίνει φρεσκάδα στη Σαλαμίνα ο νεαρός Τρούλος που γράφει το 11-18

Ωστόσο, ο Γ.Μελετάκος έδωσε άμεσα την απάντηση για το 11-19

Στο 42.35΄΄ ο Αρης διατηρεί την πρωτοβουλία στις κινήσεις που διαμορφώνουν τη ροή του αγώνα

Το 11-20 από τον Χελιώτη

Παπαδόπουλος και 12-20 για την Σαλαμίνα

Ταουσάνης και 12-21 στο 44.50΄΄

Χουρσουντιάν για το 12-22

Δεύτερο γκολ από τον Τρούλο και 13-22

Ακόμα ένα τέρμα από τον Χουρσουντιάν και 13-23 στο 47΄

Η διαφορά των 10 τερμάτων, αν και όλα γίνονται στα σπορ, φαίνεται ότι δεν ανατρέπεται σε 13 λεπτά

Ο Βλάχος εκμεταλλεύεται την απογοήτευση της Σαλαμίνας και γράφει το 13-24

Στο 49.12΄΄ πρώτο γκολ από τον Χ.Μπακαούκα στο δεύτερο μέρος και 14-24, αλλά, πλέον είναι αργά για την Σαλαμίνα, με την διαφορά σε διψήφιο επίπεδο

Κόκκινη στον Ταουσάνη του Αρη

Ο Πετράκος σκοράρει για το 15-24

Ο Χ.Μπακαούκας ρίχνει την διαφορά στα 8 γκολ ( 16-24 )

Πλέον, φθάσαμε στο 52.26΄΄

Ο Τσάνινος πέτυχε το 16-25 στο 54.24΄΄

Γκολ από τον Γ.Μπακαούκα και 17-25 στο 56.40΄΄

Σκόραραν πατέρας και γιός στο ίδιο ματς, Χριστόφορος και Γιώργος Μπακαούκας !

18-25 ο Χ.Μπακαούκας για την Σαλαμίνα

18-26 Γραμματικόπουλος

Και πάλι γκολ από τον Χ.Μπακαούκα και 19-26

Η διαφορά περιορίσθηκε στα 7 γκολ, όμως, πλέον δεν υπάρχει χρόνος για την Σαλαμίνα

19-27 ο Βλάχος

Τελικό αποτέλεσμα : Σαλαμίνα-Αρης Νίκαιας 19-27