«Φουλ» για πεντάδα η Πυλαία - greekhandball.com

«Φουλ» για πεντάδα η Πυλαία

Έναν βαθμό μακριά από την πέμπτη θέση είναι, πλέον, η Πυλαία, η οποία επικράτησε (27-22), εντός έδρας, του Φαίακα Κέρκυρας. Η ομάδα του Πάνου Γούσιου ήταν ανώτερη σε σχέση με τους νησιώτες, οι οποίοι δεν μπόρεσαν να επιβάλλουν τον ρυθμό τους, βρέθηκαν να «κυνηγούν» σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης το σκορ και τελικά, υποχρεώθηκαν σε ήττα. Οι γηπεδούχοι «έχτισαν» διαφορά ασφαλείας στην επανάληψη και έτσι, έφτασαν στη νίκη.

ΠΥΛΑΙΑ - ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 27-22

Τα πεντάλεπτα: 1-0, 4-1, 6-4, 10-8, 11-10, 13-11 (σκορ ημιχρόνου), 15-13, 18-15, 20-17, 23-18, 26-19, 27-22

ΠΥΛΑΙΑ (Γούσιος Π.): Ραντούλοβιτς, Ζαφείρης, Ανθομελίδης 2, Μπάτζιος 1, Μέτσης 2, Κουκμίσης Ν. 7, Καραπαναγιωτίδης, Τριανταφυλλίδης Α. 1, Ορφανουδάκης, Ανανιάδης, Καλόμοιρος 5, Καβουσανάκης 3, Παπαγεωργίου 1, Τριανταφυλλίδης Δ. 5, Αλατσατιανός, Τσόχας

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ (Ριγανάς Ν.): Κοτσέσκοφ, Δούγιας 8, Δέσπος, Κουλούρης, Γιαβασίδης 3, Κόντης, Γεωργαλής, Σκουρτάι, Χερουβείμ 4, Δελλής 6, Βλαχόπουλος, Χάλαρης, Γιαννακόπουλος, Καραγκιοζίδης, Νάστος

Διαιτητές: Δελόγλου - Τζαφερόπουλος, Δίλεπτα: 3 - 5, Πέναλτι: 7/8 - 4/5