Άνετο πέρασμα της ΑΕΚ από τη Βέροια - greekhandball.com

Άνετο πέρασμα της ΑΕΚ από τη Βέροια

Με χαρακτηριστική άνεση, όπως άλλωστε αναμενόταν, η ΑΕΚ πήρε το «διπλό» κόντρα στον Φίλιππο Βέροιας (22-34). Οι Κιτρινόμαυροι παρέμειναν έτσι στην πρώτη θέση της βαθμολογίας και περιμένουν την επόμενη αγωνιστική, στο ΟΑΚΑ, τον Ολυμπιακό, στο ντέρμπι που εν πολλοίς θα κρίνει την πρώτη θέση στην κανονική περίοδο. Στα του αγώνα, οι γηπεδούχοι παρουσίασαν αντίσταση μόνο στο πρώτο 10λεπτο (10-10), ωστόσο στη συνέχεια ο Δικέφαλος πάτησε… γκάζι, αυξάνοντας συνεχώς τη διαφορά και φτάνοντας στο αποτέλεσμα.

Φίλιππος Βέροιας – ΑΕΚ 22-34
Τα πεντάλεπτα: 2-2, 5-5, 6-8, 7-10, 9-14,10-15 (σκορ  ημιχρόνου), 12-19, 14-23, 16-25, 18-28, 19-30, 22-34
Φίλιππος Βέροιας (Γραμματικόπουλος Ηλ.): Νικολαΐδης 1, Καραγκιοζόπουλος 8, Μηλόπουλος, Καλλιαρίδης, Πιστόλας 2, Φιλόσογλου 5, Παπαδόπουλος 3, Τζινέβης, Κουκουτσίδης 1, Μπισιρόπουλος 1, Κακαφίκας, Παπαγιάννης, Χουδαβέρδογλου, Νιώπας 1, Στανκίδης
ΑΕΚ (Δημητρούλιας Δ.): Αραμπατζής 3, Δομπρής 8, Μωραΐτης 3, Χόγγας 3, Ζαμπούνης, Νικολαΐδης, Κοσάνοβιτς, Μυλωνάς 1, Χιμένεθ 3, Μόγια 4, Γιάκομπσεν 3, Παπαδιονυσίου 2, Άρσιτς, Κριτσιοτόιου 2, Γιόσμου 1, Κεδέρης 1
Διαιτητές: Θεοδοσίου- Μπουγιάκας, Δίλεπτα: 1-1, Πέναλτι: 3/4 , 2/2