Τσάμπιονς Λιγκ: Σπουδαία ανατροπή της Πικ Ζέγκεντ κόντρα στην Παρί- Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες - greekhandball.com

Στο παιχνίδι της εβδομάδας στο Τσάμπιονς Λιγκ, η Πικ Ζέγκεντ ανέτρεψε μια διαφορά έξι γκολ και πήρε μια σπουδαία νίκη απέναντι στη Παρί Σαν Ζερμέν με σκορ 32-29 (15-18 ημίχρονο). Μετά από αυτό το αποτέλεσμα, η ουγγρική ομάδα προσπέρασε τους Παριζιάνους στη βαθμολογία του πρώτου ομίλου της διοργάνωσης. Στο αγωνιστικό κομμάτι η Παρί ξεκίνησε πολύ καλύτερα, με τον τερματοφύλακά της, Βινσέντ Ζεράρντ, να έχει τέσσερις αποκρούσεις στα πρώτα δέκα λεπτά. Παρ΄ όλα αυτά με απόλυτο  πρωταγωνιστή τον Ζοάν Κανέλας (10 γκολ), η Πικ Ζέγκεντ κατάφερε να πάρει τους δύο βαθμούς της νίκης, γυρνώντας από το μείον έξι του τεσσαρακοστού λεπτού. Στο άλλο παιχνίδι της χθεσινής (16/2) βραδιάς, η Άαλμποργκ επιβλήθηκε της Τσέλιε με 28-24.