ΕΣΧΑ Νέων: Άνετη επικράτηση της ΑΕΚ επί των Βριλησσίων - greekhandball.com

ΕΣΧΑ Νέων: Άνετη επικράτηση της ΑΕΚ επί των Βριλησσίων

Η ΑΕΚ επικράτησε με χαρακτηριστική ευκολία των Βριλησσίων, με σκορ 39-17 (16-6 ημίχρονο), για το πρωτάθλημα ΕΣΧΑ Νέων. Η "'Ενωση" κατάφερε να προηγηθεί με τρία τέρματα στο δέκατο λεπτό, ενώ οι δύο ομάδες μπήκαν στα αποδυτήρια, με τη διαφορά να είναι στα δέκα γκολ (16-6 υπέρ της ΑΕΚ). Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι διεύρυναν ακόμα περισσότερο το προβάδισμά τους, φτάνοντας τελικά στη νίκη. Πρώτος σκόρερ του αγώνα αναδείχθηκε ο Βεζύρης με 11 γκολ. Από την πλευρά των Βριλησσίων, ο Μπέσκος πέτυχε 9.

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 6-3, 7-4, 10-6, 12-6, 16-6 (ημίχρονο), 21-7, 25-8, 30-11, 35-13, 38-15, 39-17

ΑΕΚ (Αλβανός): Βασιλακάκης, Βυθούλκας 1, Λαζάρου 5, Αθανασάκος, Γιάντσα 4, Βασιλόπουλος 2, Στάθης 4, Κοτσιώνης, Σφαέλος- Παπαιωάννου, Βασιλείου- Τσάφος 1, Ζαφειράκης, Κοβάνης 2, Σιγαλός 1, Μπαμπατζανίδης, Καρράς 6, Βεζύρης 11

ΕΣΝ Βριλησσίν (Καρανικολόπουλος): Νικολίνταης, Παναγόπουλος 1, Ανδρεάδης, Μπαρμπαρούσης, Γκιλάκης Χ. 2, Γκιλάκης Σ. 4, Σταθάτος 1, Παπαναστασίου, Μπέσκος 9

Δίλεπτα:5-3. Πέναλτι:1/2- 0/1