Σε καλό φεγγάρι η Νέα Ιωνία, νίκησε και τον Πανιώνιο - greekhandball.com

Σε καλό φεγγάρι η Νέα Ιωνία, νίκησε και τον Πανιώνιο

Η Νέα Ιωνία επικράτησε (28-23), αν και με δυσκολία, του Πανιωνίου, στην έδρα της. Οι δύο ομάδες πήγαιναν... χέρι χέρι στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού και το τοπίο άρχισε να ξεκαθαρίζει, όταν οι γηπεδούχοι, στα τελευταία λεπτά του αγώνα, πήραν προβάδισμα ορισμένων τερμάτων και έφτασαν, τελικά, στην τέταρτή τους νίκη.

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 28-23

Τα πεντάλεπτα: 4-2, 7-6, 9-8, 11-11, 14-14, 15-15 (σκορ ημιχρόνου), 16-16, 18-18, 19-19, 22-21, 23-21, 28-23

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ (Μπένιας Γ.): Σακάλογλου, Κούτσης 2, Βαλούρδος, Καμπουράκης 2, Γκούλε 4, Στεφάνι, Μπίλος Κ. 4, Μπένιας 1, Ιατρίδης, Γκούλης Ε., Γκλαβόπουλος, Δανέζης 4, Κυριαζόγλου 1, Μπίλος 3 Γ.-Δ. 3, Τσαγκογεώργας 2, Γκούλης Α. 5

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Πανούσης Ι.): Γκόρο 1, Κωστόπουλος, Τσικριτζής 3, Κοντακός 4, Κόντος 3, Μιχελάκος 3, Σάκκος 3, Ζαφειράκος, Κυριακίδης, Δαφέρμος, Σκυφτός 4, Μπελεχρής, Ιωαννίδης, Γιατρακός 1, Παπαδόπουλος 1, Νούλης

Διαιτητές: Χαραλαμπίδης - Ζήσης, Δίλεπτα: 4 - 6, Πέναλτι: 1/2 - 2/2