Εμφατικό "διπλό" της Αναγέννησης Άρτας- Τσέλιος: "Δεν περίμενα ότι θα επικρατούσαμε τόσο εύκολα" - greekhandball.com

Η Αναγέννηση Άρτας επικράτησε με σκορ 37-21 (19-5 ημίχρονο) του Μ. Αλέξανδρου Γιαννιτσών και έτσι έφτασε τους 16 βαθμούς στο πρωτάθλημα της Α1 Γυναικών. Για ακόμα ένα παιχνίδι η Τσιομπάνου βρέθηκε σε πολύ καλή επιθετική βραδιά, πετυχαίνοντας 8 γκολ. Οι γηπεδούχες, δεν μπόρεσαν να προβάλλουν αντίσταση, επηρεασμένες και από τις απουσίες τους, με την διαφορά να ξεφεύγει από τα μισά του πρώτου ημιχρόνου και έπειτα.

Tα πεντάλεπτα: 1-2, 1-5, 1-7, 3-8, 9-13, 5-19 (ημίχρονο), 7-20, 9-22, 11-26, 11-31, 14-34, 21-37

Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών: Πυριτίδου, Τροχίδου Ελ 5. Αναστασίου, Τροχίδου Χ, Κοτζαχρήστου, Ανδρονικίδου, Μαντζίρη, Τρελοπούλου 1, Παπαδοπούλου 1, Βακαλάκη, Πατσάνη 6, Πλιόγκα Μπατζαρακούδη 3,  Πέγιου 1, Παρασκευαϊδου, Τομίδου 4

Αναγέννηση Άρτας: Μάμαλη, Μπαλάφα 5, Εμμανουηλίδου 1, Νάτσο 3 ,Σκάρα 2, Θεοδοσοπούλου, Σπυριδοπούλου 7, Τσιομπάνου 8, Καναρά 2, Θεοδοσοπούλου 2, Ροκομού, Παπακοσμά 5, Νταβιντόβιτς 2, Μαυροπούλου

Δίλεπτα:4-4. Πέναλτι: 3/6- 4/5

Ο προπονητής της Αναγέννησης Άρτας, Γιώργος Τσέλιος, δήλωσε μετά την αναμέτρηση στο greekhandball.com:

"Ήταν μια σχετικά εύκολη επικράτηση για εμάς, κάτι που μπορώ να πω ότι δεν το περίμενα. Ο Μ. Αλέξανδρος είχε ορισμένες απουσίες και νομίζω ότι καταφέραμε και εκμεταλλευτήκαμε αυτό το γεγονός. Παίξαμε αρκετά καλά τόσο στην άμυνα, όσο και στην επίθεση, καταφέρνοντας να πετύχουμε ορισμένα εύκολα γκολ. Από ένα σημείο και μετά το παιχνίδι είχε διαδικαστικό χαρακτήρα."